Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mobilní domek

Dobrý den,
měl bych dotaz ohledně mobilního domku.
Se souhlasem majitele domu bych si na jeho pozemek z boku rodinného domu
chtěl postavit mobilní dům, který by ale byl vidět čelem z ulice.
Byl by zastrčený mezi dva domy rodinným domem majitele, který má z boku domu zahrádku cca 15 m čtverečních
a domem suseda.
Chci se zeptat potřebuji k tomu nějaké povolení od městského úřadu.
Pozemek od majitele RD bych odkoupil.

Děkuji za odpověď

mobil na kolesách bez spojenia pevného základu s pôdnym profilom ti povolí výhradne dobromyseľný majiteľ nehnuteľnosti zapísaný v LV 1/1-ny z celku. Majiteľ bez vecného bremena nehnuteľnosti na ktorej parkuješ s neobmedzenou dobou stanovišťa.

Stavebnému úradu a spol. skomunizovanej lúzy je to tejto záležitosti trt, resp. úplne hovno.

Aj ak si odparkuješ vozidlo krížom na nelegálnej vozovke bez súhlasu riadneho majiteľa uprostred obce alebo mesta, rybníka či na zákonom reštitučne nevysporiadanej diaľnice.

Ústava a zákony nepustia.

Dobrý den,
děkuji za informaci.
Takže to tam mít můžu bez jakého koly souhlasu stavebního úřadu nebo městského úřadu.
Pozemek je majitele RD a on mě ho odprodá. Tudíž budu majitelem já.
Po té si ho tam nechám postavit na svůj pozemek.
Nepotřebuji povolení ani od vedlejšího domu.
Protože pozemek je mezi dvěma domy a s té strany není žádné okno.
Děkuji

Pravdu má ivzez a ne nuda. Jediné co můžeš u nás postavit bez stavebního povolení je jurta (bere se to jako stan). Mobilní dům budeš muset napojit na vodovod, kanalizaci a elektřinu. V našem stavebním zákonu je to popsané tak, že na splachovací záchod už potřebuješ souhlas stavebního úřadu. Za stavbu se v současné době považuje i stavební buňka. Jak radí ivzez zajít na stavební úřad a poptat se tam. Osobně bych se šel ale zeptat na stavební úřad v jiném městě než kde chci mít domek (proč na sebe vše v nevědomosti vykecat). Je tam ještě problém, že to chceš dostat mezi dva domy. Jedná se o požární nebezpečí a odstupy. Mezi domy by měl být minimální prostor 7 metrů atd. Zeptej se na to nějakého zkušeného harcovníka okolo kolaudování staveb. Spousta lidí se tím živí.

Pokud budete mít mobilní domek na zahradě, bude jen uskladněn před dalším použitím, není problém. Pokud budete v něm bydlet a dokážou Vám to, již to nebude mobilní domek ale stavba.
Klidně dostanete sankce i u soudu. Již několik rozsudků tak bylo provedeno.

Teď máte rozdílné odpovědi, je jen na Vás, jak s nimi naložíte. Sdělení, že někdo má maringotku a nemá problé, není argument. Ptáte se, zdali musí být povolení a ze zákona je jansé, že musíte mít povolení na stavbu. I na kontejner k obývání.