Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mobilní domek

Dobrý den,
měl bych dotaz ohledně mobilního domku.
Se souhlasem majitele domu bych si na jeho pozemek z boku rodinného domu
chtěl postavit mobilní dům, který by ale byl vidět čelem z ulice.
Byl by zastrčený mezi dva domy rodinným domem majitele, který má z boku domu zahrádku cca 15 m čtverečních
a domem suseda.
Chci se zeptat potřebuji k tomu nějaké povolení od městského úřadu.
Pozemek od majitele RD bych odkoupil.

Děkuji za odpověď

Pravdu má ivzez a ne nuda. Jediné co můžeš u nás postavit bez stavebního povolení je jurta (bere se to jako stan). Mobilní dům budeš muset napojit na vodovod, kanalizaci a elektřinu. V našem stavebním zákonu je to popsané tak, že na splachovací záchod už potřebuješ souhlas stavebního úřadu. Za stavbu se v současné době považuje i stavební buňka. Jak radí ivzez zajít na stavební úřad a poptat se tam. Osobně bych se šel ale zeptat na stavební úřad v jiném městě než kde chci mít domek (proč na sebe vše v nevědomosti vykecat). Je tam ještě problém, že to chceš dostat mezi dva domy. Jedná se o požární nebezpečí a odstupy. Mezi domy by měl být minimální prostor 7 metrů atd. Zeptej se na to nějakého zkušeného harcovníka okolo kolaudování staveb. Spousta lidí se tím živí.