Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Šéf neplatí jak má

Dobrý den, mám takový problém. Šéf nedodržuje výplatní termíny a když už se uráčí mi peníze poslat tak mi přijde např. jen půlka platu. Dnes je 18.02.2019 a doted jsem nedostal celou výplatu za prosinec. Jak se mohu bránit?

Vyzvat zaměstnavatele písemně k doplacení dlužné mzdy (dlužných mezd),
stanovit rozumnou lhůtu k doplacení, uvést, kam má peníze zaslat a pokud
ve stanoveném termínu nevyhoví, žalovat jej.

Okamžité zrušení pracovního poměru přichází v úvahu v případě, že Vám zaměstnavatel
dluží mzdu nebo její část i po zákonné lhůtě 14 dnů po období její splatnosti.
Obdobím splatnosti mzdy je celý následující kalendářní měsíc + zmíněná lhůta.
Pokud Vám 18. února dlužil mzdu (nebo její část) za prosinec, můžete pracovní poměr zrušit.

Dlužnou mzdu ale budete muset řešit samostatně.