Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podpora od fanoušků - daně?

Zdravím, jako tvůrce hudby nemám momentálně žádné zpeněžení za moji vytvořenou hudbu a spousty lidí co tuto hudbu využívá mi už napsalo zda by mě mohli nějakým způsobem podpořit - peníze třeba na techniku, vybavení atd...
Moje otázka je taková, napadlo mě si zřídit transparentní účet, na který mi budou moci fanoušci přispívat peníze - právě na vybavení, atd...
Jak je to ale s daněmi? Přiznávám někde něco?

Spíš bych se zajímal o OSA nebo instagram a jim podobný. Není to přímo k věci ale oni po tvých skladbách časem půjdou a v podstatě jim by si mohl něco platit a oni z toho daně odvádí určitě. Na oplátku za to dostaneš něco jako patent na ty svoje skladby a kdo by je dál náhodou reprodukoval ti nějaký zisk přes tyhle organizace generuje...

Jestli ti někdo chce přispívat ať už peněžně nebo materiálně tak jak už e tu psalo do nějaký výše to nedaníš, nebo je lepší pojistit to darovací smlouvou.

Oni chtějí platit i třeba za shodnou sloku nebo melodii, vlastně v dnešní době za všechno, už je taková doba že nic novýho nevymyslis. Je fakt že už dlouho se nikde neobjevila žádná kauza nebo info že by někoho vybrali, ale to nevylučuje to že se to nemůže stát tazateli. Není povinností být členem ale než bych začal produkovat nějakou muziku ať už veřejně nebo pro kamarády radši bych si byl jistý že skládám opravdu něco svého unikátního...