Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vrácení přeplatku daní zaměstnancům za r 2018.

Zdravím jak je to s vrácením daní přeplatků zaměstnancům,na pásce mám teď Roční zůčtování daně xxxxxKč - jako mínus ale nic nestrhnuto / nepřipsáno,daně se vracej až v dubnu (podáno v únoru) co jsem vysondoval na netu to znamená že peníze přijdou v dubnu? Proč jsou napsány už v týhle výplatní pásce jenom jako info?

No právě v se v tom nevyznám je tam čistá mzda částka,pak marodní co sem měl částka a ty zmíněný daně vyúčtování,první dvě položky sedí na to co jsem dostal,ale ty daně tam jsou pouze napsaný a za tím mínus,jako stržený peníze za stravu s mínusem za...

Ty přeplatky se vracej v dubnu co se píše,tj můžou je vrátit dřív a rozepsat nějak do superhrubé mzdy třeba?

Nedoplatek mít nemůžu jestli se nic nezměnilo ,dva měsíce jsem byl na ÚP a tam se daně neplatí pak už platil zaměstnavatel.

Ve mzdě je několik složek v četně pohyblivých ,jedině že by to zahrnuli nějak do toho tj plat hrubej + vyůčtování daní , pak odečetli pojištění atd jenže do toho by se to nemělo snad počítat tj vrácený daně pak ještě jednou danit.

Bez té konkrétní výplatní pásky se to nedá moc dobře "vyhodnotit". Různé firmy to mohou mít (s ohledem na jejich mzdové programy) řešeno různě, ale výpočet na pásce by měl sedět s tím, co je vypláceno.

Já zaměstnancům přeplatek z ročního zúčtování vyplácím mimo "běžnou" měsíční výplatní pásku (ale spolu s měsíční výplatou), speciálním dokladem, kde mají kompletní výpočet. Na mzdovém listě to samozřejmě zaznamenané mají.

---
Každopádně, pokud se ti to nezdá, stav se za vaší mzdovou účetní.

No jasný ale za účetní se hned nedostanu,kdyby to započetli nějak do hrubé mzdy tak by to tam muselo bejt napsaný taky,ale jak jsem psal kolonka čistej plat,marodní to sedí a v kolonce daně + pojistné je krom běžných údajů co jsou na ostatních páskách dopsané roční zučtování částka a za ní mínus jako odečet co mám i u stravného..

Tak asi vyřešeno vzal sem starou pásku a porovnal jak to počítal,je to z hrubé mzdy ne z té superhrubé, odečetl sem soc + zdravotní (daně tam nemám asi kvůli tomu marodnímu) + přičetl ty daně vrácený a teď to sedlo v tý čistý mzdě kde to je připočítaný + to marodní k tomu pak zvlášť.No alspoň k něčemu to bylo dobré už se jakž takž v tý pásce vyznám,tak díky všem za rady.:-)