Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kamera na pracovišti

Dobrý den
v pátek 14.3 2019 si mě zavolal můj vedoucí do kanceláře, kde mi ukázal záznam na videu ve kterém jsem 8.3 2019 potahnul s elektronické cigarety (ano u nás na provoze je to zakázané). To že jsem porušil předpisy chápu (mám být finančně potrestán), ale má vůbec právo takhle sledovat lidí ? Může mě vůbec na základě toho záznamu trestat ? Bylo mi vysvětleno že na video se díval kvůli toho že v pondělí zjistili únik ředidla ve skladu barev a tak hledal viníka který sním pracoval naposledy (což nedává moc smysl dveře do skladu jsou zavřené a kamera podle záznamů který jsem viděl ho snímá pouze okrajově a na dveřích skladu ani není označení proto že by byl objekt hlídán kameru tak jako je tomu u všeho kde ta kamera míří). Kamera podle slov mistra je tam prý umístěna kvůli stříkací ho zařízení.
U nás na intranetů jsem našel že kamery slouží k ochraně života a zdraví osob, ochrana majetků, ochrana před krádeží a proti vandalismu. Kamery jsou umístěny na vrátnici, chodbách v budovách a na budovách u vstupu do budovy. Všechna tato místa jsou označena.
Pro trochu větší představivost vložím foto místa.
[img]https://i.ibb.co/sbQ6pvp/IMG-20190318-111946.jpg[/img]

Pokiaľ zamestnávateľ označil miesto informačnými tabuľkami, že je to monitorované, pokiaľ zamestnávateľ toto oznámil zamestnancom, pokiaľ zamestnávateľ určil, že sa na pracovisku nesmie fajčiť (a je jedno čo) a TY si aj napriek tomu toto porušil - tak sa NEČUDUJ. Má na to plné právo. Má dokonca plné právo s tebou ukončiť pracovný pomer okamžitou výpoveďou pre porušovanie pracovnej disciplíny, pre porušovanie nariadených zákazov. Buď teda rád, ak ti vysolí pokutu. Veď sám píšeš, že v objekte je to zakázané.

Kouřit v chemickém provozu před skladem hořlavin,kde je plno zákazových značek,není moc rozumný nápad.Takže bych moc nepátral,zda je ten kamerový záznam legální a použitelný,protože to může místo pokuty zaměstnavatel řešit i výpovědí nebo trestním oznámením pro obecné ohrožení(ohrožení spolupracovníků).Zvláště když zrovna řeší únik ředidla,tj.toxické a výbušné výpary ve skladu a okolí.