Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odmítnutí vyšetření odborným lékařem kvůli jiné pojišťovně.

Dobrý den.
Manželka dnes navštívila svého proktického lékaře s bolestmi kloubů, který ji poslal na vyšetření k ortopedovi ve stejném městě s tím, že už ani nemá chodit do práce a má přinést co nejdříve výsledky. Manželka 1,5h čekala v čekárně, když jí poté v ordinaci lékař řekl, že nemá s naší VOzP pojišťovnou smlouvu a že jí nevyšetří, že se má objednat k někomu, kdo má smlouvu s VOzP.

Chtěl bych se zeptat, zda je takovéto jednání běžné - že se musí pacient objednávat k lékařům podle toho, jak oni mají uzavřené smlouvy s pojišťovnami i v případě, že se jedná o vyšetření na doporučení od praktického lékaře. Pro manželku to znamená, že jí nejbližší ortoped (30km od místa bydliště) vezme na vyšetření až v pátek odpoledne, tedy k praktickému lékaři se dostane s výsledky nejdříve v pondělí, tj. za 5 dní? Jak je možné, že si platíme zdravotní pojištění a když potřebujeme vyšetřit, tak si nás posílají lékaři mezi sebou jako horký brambor?

Děkuji předem za informaci. Jan A.

Změnit pojišťovnu - když jdu koupit rohlíky do Alberta, taky je nepůjdu zaplatit do Lídla ;-)
Jediná výjimka je akutní ošetření (na to mají pojišťovny fondy, a akceptují požadavek na úhradu i od NEsmluvního lékaře, a obvoďák asi nebude řešit, s kým má specialista smlouvu, a s kým ne) - to ale není případ objednaného vyšetření…