Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpadky v lese

Dobrý den, vlastníme kus lesa, kam lidé často odhazují odpad. Vede k němu příjezdová kamenná cesta, kterou vlastní příbuzní. Měli jsme nápad tam nainstalovat fotopast (aby zachytila lidi, když tam odnášejí odpad, popřípadě jejich auto). Tudíž les je náš a příjezdová kamenná cesta příbuzných. Můžeme tam nainstalovat fotopast, abychom pak její snímky mohli nějak použít k potrestání pachatele? Popřípadě kam se obrátit, děkuji.

Předmět Autor Datum
Já (odpověď netuším) bych se zeptal starosty na obecním úřadě, případně někde u místní, městské či s…
L-Core 23.03.2019 05:31
L-Core
Jo, děkuji. Taky to asi zkusíme.
Pytláčik 23.03.2019 07:29
Pytláčik
Fotopasti tam dát myslím můžete,ovšem ne na lidi.Chcete přeci sledovat pohyb medvědů,vlků a jiných p…
Karel04 23.03.2019 09:41
Karel04
Ak chceš uplatiť úmysel použitia digitálneho záznamu v trestnom konaní, prípadne v obč.právnom spore…
Nuda 23.03.2019 11:02
Nuda
Už prestaň chľastať! Jednoducho (v spolupráci s poľovníkmi) tie fotopasce namontuje za účelom sledov…
yYy 23.03.2019 12:04
yYy
Zase sa nám ozval samozvaný tupec neznalý zákona. Akýkoľvek digitálny záznam nie je hodnoverný dôka…
Nuda 23.03.2019 21:08
Nuda
Staci prva veta a kolko a sebareflexie v nej!
Villo27 23.03.2019 22:31
Villo27
Nejlepší je rozrochat příjezdovou cestu tak aby si kdo tam pojede osobákem prorazil olejovou vanu a…
nerady 23.03.2019 22:24
nerady
To asi nemůže: Vede k němu příjezdová kamenná cesta, kterou vlastní příbuzní.
Karel04 24.03.2019 10:12
Karel04
Vím, že to popisuji drsně, ale ono jde o to, že za pozemek odpovídá vlastník a uklidit ho musí na sv…
nerady 24.03.2019 20:13
nerady
"majetek„
Eldorado6969 29.03.2019 10:55
Eldorado6969
Napadá mne, nejdřív se obrať na nějaký orgán co by se tímhle měl zabývat (policie, městská policie,…
Yarda 24.03.2019 07:50
Yarda
Leda tak máš vlastní les, jestli si myslíš že je tvůj majetek les ve státě tak si naivní..
Eldorado6969 29.03.2019 10:53
Eldorado6969
To co tu trepe Nuda neries. Pan vsadebol vsetkovidel si zase nevzal lieky. Rada umiestnit fotopascu…
fleg 30.03.2019 10:34
fleg
dej do cesty betonové těžké kvádry, prostě natvrdo zamezit příjezd případně nahrát video a policie m…
kliubimn 04.04.2019 18:08
kliubimn
také by mě zajímalo kam nahlásit odpadky, když znát jejich GPS souřadnice. Udělal jsem si výlet přes… poslední
Vit Lahoda 04.04.2019 21:13
Vit Lahoda

Fotopasti tam dát myslím můžete,ovšem ne na lidi.Chcete přeci sledovat pohyb medvědů,vlků a jiných plachých zvířat,co vám hrabou na pozemku.Ovšem použití záznamů už tak jednoduché nebude.A myslím,že když pak navštívíte pachatele a sdělíte mu,že vše předáte policii a že pokuty za černou skládku jsou desetitisíce až milion korun a k tomu ostuda po celém okolí,že s celou rodinou hned a rád vyrazí na brigádu a alespoň část lesa uklidí.Ale nevyhrožovat,jen informovat,že to můžete použít.U vznětlivějšího souseda se pak může stát,že vám ty pasti dojde rozmlátit,takže je možná raději na čas odstranit.

Ak chceš uplatiť úmysel použitia digitálneho záznamu v trestnom konaní, prípadne v obč.právnom spore, požiadaj súd o povolenie certifikovaného zariadenia, aby bol záznam získaný legálne, úradnou cestou k právnemu použitiu pred štátnymi orgánmi.

Lebo nelegálne získaný digitálny záznam nemá právne opodstatnenie, žiadny št.orgán sa ním nebude zaoberať ak nebude podopretý a ošetrený svedeckou výpoveďou aspoň jedného nestranného svedka, ktorý potvrdí svojou výpoveďou čas, deň, hodinu, minútu a sec., že na vlastné oči videl, na vlastné uši počul a vlastným čuchom cítil, ako sa diali na súkromnom majetku neprávosti. (Však je vás v rodine habadej, aby ste svedectvom odobrili takýto digitálny záznam pred políciou, obecnom úrade alebo na súde). To je iná káva, potom sa určite začne konať proti zlosynovi na základe svedeckej výpovedi, ako bonus ošetrenej fotom.

Už prestaň chľastať!
Jednoducho (v spolupráci s poľovníkmi) tie fotopasce namontuje za účelom sledovania a spočítavania lesnej zvere. To trestné nie je. No pri prezeraní zistil, že po JEHO pozemku (ak ho má označený) chodia cudzie osoby a zároveň znečisťujú životné prostredie a jeho majetok. Odovzdá to POLÍCII (nebude zverejňovať - nič neporuší), ak sa tým bude prokurátor, súdy zaoberať - bude to legálne (vedenie vyšetrovania, objasňovanie tr.činov - polícia je povinná akceptovať akýkoľvek dôkaz).
On sám s týmto záznamom vo vlastnej réžii nesmie nič vykonávať.

Zase sa nám ozval samozvaný tupec neznalý zákona.

Akýkoľvek digitálny záznam nie je hodnoverný dôkaz lebo sa dá umne, šikovnými hackermi, crackermi, dekompilátormi z radov JUDr.V.Mečiara a spol. pracovitej, megazlodejskej, eštébáckej mafie upraviť v neprospech nevinného, sľušného, poctivého, pracovitého, skomunizovaného občana, občana v sľušnosti prevychovávaného boľševickou mafiou k úctivej poslušnosti vládnucej štátostrany ctihodných blahorodidiel kvasených v CCCP KGB_MIGMO lúzou lumpenproletariátu.

Zhrniem:
Zo súkromného digitálneho záznamu sa každý zlosyn znalý práva ľavou zadnou vykrúti, dokonca v obrátenom garde podá trestný podnet pre porušenie zákona v prípade, ak bude jeho zločinecký ksicht, maskulatúra, ŠPZ (EZ) vozidla pertraktovaný verejne pred štátnymi orgánmi bez súhlasu súdu či iných poverených štátnych orgánov.

Každý nelegálne získaný záznam získaný treťou osobou bez súhlasu dotknutej osoby a jej majetku pri nejakej činnosti použitý pred širokou verejnosťou alebo pred štátnymi orgánmi za účelom postihu(!), diskreditácie, šikanie osoby, je trestný.

Vypláchni si chráp, než niečo pod môj príspevok zverejníš, pritom ti chýba základné právne povedomie. Nezabúdaj, zamestnávam 150 ľudí v svojej stavebnej spoločnosti s.r.o., pričom od 1990 mi prešlo pod paprčami stovky súdnych a iných konaní v prípade porušenia zákona, nielen blbého digitálneho záznamu v prípade skutočných, usvedčených páchateľov.

Vím, že to popisuji drsně, ale ono jde o to, že za pozemek odpovídá vlastník a uklidit ho musí na své náklady a ještě zaplatit pokutu. Něco podobného jsem zažil když jsem fotil zloděje na svém pozemku a po focení jsem beze slova odešel na svůj dvůr. Maník přišel k bráně a začal vychylovat proč jsem ho fotil. Řekl jsem mu že je mu do toho prd a pokud vleze na dvůr tak to s ním špatně skončí. Nakonec se otočil a odjel. Myslím, že by to mělo být jako v Americe, že tvůj majetek je nedotknutelný a můžeš ho bránit všemi prostředky.

Napadá mne, nejdřív se obrať na nějaký orgán co by se tímhle měl zabývat (policie, městská policie, městský úřad nebo co tam máte), nejlépe písemně nebo e-mailem.
Když ti odpovědí ve smyslu, že až to nastane tak budou konat, pořiď si fotku někoho, kdo v lese odhazuje odpad - třeba svou, rozmaž té postavě xycht, na kraj lesa dej ceduli, že v lese jsou fotopasti a kdo bude přistižen bude nahlášen, k tomu tam vylep kopii té úřední odpovědi a té fotky.
Fotopasti tam zatím dávat nemusíš, uvidíš, jestli to bude mít nějaký účinek.

To co tu trepe Nuda neries. Pan vsadebol vsetkovidel si zase nevzal lieky.
Rada umiestnit fotopascu na snimanie zvieratiek je ok.
Druha moznost je umiestnit na pozemok tabulu o tom, ze pozemok je chraneny a sninamy zabezpecovacim systemom.
Na ochranu majetku a osob ma kazda pravnicka alebo fyzicka osoba pravo nainstalovat si kamerovy, ci iny zaznamovy alebo zabezpecovaci system a ak je objekt/oblast riadne oznacena bude zaznam z tohoto systemu povazovany za relevantny dokaz.
Ja by som tych chrapunov kludne zverejnoval aj na FB a ak by to niekto z nich chcel rozmazavat po sude spravim tom este vacsie promo...v konecnom dosledku bude mat verejnu hanbu on a keby aj nahodou nejaky sud vyhral, odvolam sa a potiahnem sudne konanie tak ako napriklad u nas taha Jozko Marhulka uz vyse 15 rokov az sa teraz nad nim zlutovali a cele to zastavili lebo on je chorucky.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru