Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpadky v lese

Dobrý den, vlastníme kus lesa, kam lidé často odhazují odpad. Vede k němu příjezdová kamenná cesta, kterou vlastní příbuzní. Měli jsme nápad tam nainstalovat fotopast (aby zachytila lidi, když tam odnášejí odpad, popřípadě jejich auto). Tudíž les je náš a příjezdová kamenná cesta příbuzných. Můžeme tam nainstalovat fotopast, abychom pak její snímky mohli nějak použít k potrestání pachatele? Popřípadě kam se obrátit, děkuji.

Vím, že to popisuji drsně, ale ono jde o to, že za pozemek odpovídá vlastník a uklidit ho musí na své náklady a ještě zaplatit pokutu. Něco podobného jsem zažil když jsem fotil zloděje na svém pozemku a po focení jsem beze slova odešel na svůj dvůr. Maník přišel k bráně a začal vychylovat proč jsem ho fotil. Řekl jsem mu že je mu do toho prd a pokud vleze na dvůr tak to s ním špatně skončí. Nakonec se otočil a odjel. Myslím, že by to mělo být jako v Americe, že tvůj majetek je nedotknutelný a můžeš ho bránit všemi prostředky.

To co tu trepe Nuda neries. Pan vsadebol vsetkovidel si zase nevzal lieky.
Rada umiestnit fotopascu na snimanie zvieratiek je ok.
Druha moznost je umiestnit na pozemok tabulu o tom, ze pozemok je chraneny a sninamy zabezpecovacim systemom.
Na ochranu majetku a osob ma kazda pravnicka alebo fyzicka osoba pravo nainstalovat si kamerovy, ci iny zaznamovy alebo zabezpecovaci system a ak je objekt/oblast riadne oznacena bude zaznam z tohoto systemu povazovany za relevantny dokaz.
Ja by som tych chrapunov kludne zverejnoval aj na FB a ak by to niekto z nich chcel rozmazavat po sude spravim tom este vacsie promo...v konecnom dosledku bude mat verejnu hanbu on a keby aj nahodou nejaky sud vyhral, odvolam sa a potiahnem sudne konanie tak ako napriklad u nas taha Jozko Marhulka uz vyse 15 rokov az sa teraz nad nim zlutovali a cele to zastavili lebo on je chorucky.