Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ukončení podnájemní smlouvy

Dobrý večer,
měl bych dotaz ohledně podnájemní smlouvy.
Já jsem pronajal RD od Pronajímatele a část toho RD jsem podnajal 3 osobě se souhlasem pronajímatele
v červenci 2019 tato smlouva vyprší Podnájemce mi sdělil, že chce prodloužit tuto smlouvu o další rok, ale já
nechci podnájem již prodloužit.
Stačí když mu napíšu výpověď z podnájmu a podepíšu.

nebo to musí podepsat i podnájemce.

A za druhé musím uvádět důvod ukončení podnájmu.

Popřípadě co mám uvést za důvod?

Děkuji za Vaši radu.

Sdělte podnájemníkovi písemně, že podnájemní smlouvu nehodláte prodloužit,
a vyzvěte jej k uvolnění podnajaté části k 30. červnu 2019. Důvod uvádět nemusíte.
Výzvu předejte osobně a nechte si její převzetí potvrdit na druhém výtisku.
Výzvu doručte co nejdříve, aby měl podnájemník čas k nalezení jiného bydlení.

Poznámka:
Písemnost podepisuje ten, kdo ji napsal (zde to budete Vy).
Příjemce svým podpisem pouze potvrzuje převzetí písemnosti
(jeho podpis nevyjadřuje vůli ani souhlas).