Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jedná se o podvod?

Co myslite jedna se o podvodnika?

https://mobil.bazos.cz/inzerat/103309385/Novy-Huawei-MATE-20-Pro-6128-GB-za-9900.php

Na cislo sem se dovolal pan pry vozi telefony ze slovenska ale pozaduje zalohu 1/4 poslal mi tento email

Nabízíme inteligentní mobilní telefon HUAWEI MATE 20 PRO 6 GB operační paměti RAM / 128 GB úložistě, DUAL SIM LTE, barva Twilight, tedy duhová (od zelené po fialovou, tedy nejvydařenější provedení). Telefon je nový nepoužitý, originálně zabalený v krabici. Příslušenství jsou sluchátka, trn pro SIM karty, nabíječka a manuál.
Kapacita baterie 4200 mAh, Rozlišení kamery 40 MPx, Uhlopříčka displeje 6.3", Operační systém Android 9.0, EDGE, 3G, LTE, Bezdrátové nabíjení, Stupeň krytí IP 68, NFC čip, Typ SIM karty dual SIM (nano SIM), Bluetooth, GPS, Svítilna, Hmotnost 189 g, Platforma Android, Rozlišení 3120 x 1440, Počet jader procesoru - osmijádrový, Jemnost displeje 538 ppi, Technologie displeje OLED, Frekvence procesoru 2.6 GHz, Typ procesoru ARM Cortex, Typ čipu 64 bit, Operační paměť 6 GB, Interní paměť 128 GB, Typ akumulátoru Li-Pol, Maximální světelnost objektivu 1.8 f/, Napájecí konektor USB Type-C, Typ paměťové karty Nano Memory Card, Maximální kapacita paměťové karty 256 GB, Druh telefonu smartphone,Barva duhová od fialové po zelenomodrou, Výška 157.8 mm, Šířka 72.3 mm, Hloubka 8.6 mm, Dotyková displej, Fotoaparát, Přisvětlovací dioda, Automatické ostření, Infraport, WiFi, Dual SIM, Čtečka otisků prstů, Pohybový senzor, Digitální kompas, Světelný senzor, Senzor přiblížení, Gyroskop.
Záruka 24 měsíců, uplatňovaná u nás. Záruční list, daňový doklad a doklad o úhradě samozřejmostí.
Jediná podmínka je nutnost úhrady čtvrtiny ceny předem na účet co by jakési jistiny, tzn. 25 % z 9.900,- Kč, tedy 2.475,- Kč ať mám při velkém zájmu za co nakoupit a přivést ze Slovenska (lokalizace telefonu je však CZ i SK). Poté do 10 dnů očekávejte mobilní telefon na dobírku za zbytek ceny, tedy za 7.425,- Kč a jako bonus bez poštovného a balného. Záruka dodávky je 100 %, navíc přece existuje policie při nesplnění našich povinností ke kterým se po úhradě jistiny tímto zavazujeme, kdy jsme podle čísla účtu vždy dohledatelní a postižitelní. Každopádně však preferujeme osobní předání v Kroměříži po předchozí telefonické nebo e-mailové dohodě, jistinu je však třeba uhradit každopádně. Vážnému zájemci pošleme iniciály, platební informace a podobně, další informace k obchodní transakci a ostatní podrobnosti pro předkupní a kupní smlouvu.
Nabídka platí do smazání inzerce. Další otázky zodpovíme na telefonu 703 901 331 Po-Ne 6-11 a 12-17 hod, nebo oproti e-mailu na petrhslo@email.cz nebo osobně na adrese Petr Heslo, Havlíčkova 3886/64, Kroměříž.

S pozdravem Petr Heslo.

Zajima mne co odyz poslu penize ale pan se prestane ozyvat je to nejak vymahatelne pres c.u? A celkove verili by jste tomu diky

Pokud je to férový obchod, kolik ušetříš ve srovnání s tím, kdyby sis to koupil v kamenném krámě? A co případná záruka?
IMHO jsi rozumný, že chceš osobní převzetí. Pokud nabízející nepřistoupí na zaplacení celé částky až při převzetí, něco by mi nehrálo.

Novy 20 bazarovy 15 u neho 10 tis za novy usetrim polovinu ale je jasne ze je to hovadina jen by me zajimalo jak se pak postupuje kdyz se pripadny clovek napali je jasne ze cislo si zablokuje jmeno je falesne email nic neresi ale cislo uctu snad musi byt dohledatelne?

Telefon za polovičku? Chápu, že někomu taková sleva zatemní mozek, ale zkus uvažovat - kde vezme telefon se slevou 10 tyček a ještě na tom on něco vydělá? Buď je to podvod, nebo prodává kradené zboží. Jelikož však požaduje zálohovou platbu, viděl bych to na ten podvod.

Poslední Lagdroid byl jakýsi Huawei P20 lite 2017.
Popeláři měli radost z nálezu.Po deseti minutách marného klofání do displeje letěl do popelnice.Svině jedna sekavá.

Znal jsem pár odpůrců Apple, kteří tvrdili že Android je lepší.Zajímavé že dneska by Apple neměnili :-)

To je zase dotaz.
Nejvíc mě dostávají věty, že podvod to být nemusí nebo že je to jen na 90%. Vždyť je to podvod do očí bijící....
Výše zálohy stanovena tak, aby i při dvou ohlášení podvedených to nebyl t.č., zjevně falešné jméno, nemožnost osobního předání. Snad i pitomci musí být zřejmé zjevně nesmyslné zdůvodnění zaplacení zálohy. Jakože on nemá penze, aby za to nakoupil telefony pro mraky zájemců, ale když mu každý pošle čtvrtinu, tak ty zbývající 3/4 si vykouzlí ?

Skús na neho malú fintu - odpíš mu, že zaplatíš pri osobnom prevzatí a kontrole. Ak bude požadovať stále tú zálohu a nebude chcieť osobné prevzatie - tak je to podvod.
Dostane na účet tú zálohu (1/4 ceny) a odrazu i telefón bude hluchý, na adrese nik nebude, na email nebude odpovedať.