Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Podájemní smlouva vzor

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat jak mám sepsat podnájemní smlouvu s tím že se podepíše o 2 měsíce dříve než podnájemní smlouva bude.

Den podpisu: 8.5.2019, ale podnájem bude od 1.7.2019.

Jak to napsat nevíte prosím někdo o nějakém vzoru.
Podnájemkyně chce podepsat smlouvu teď aby měla jistotu, že opravdu to má jisté toho 1.7.2019 jelikož v současné době jsou tam jiní podnájemníci kteří se musejí do 25.7.2019 vystěhovat.
A chce mít jistotu jak ona že ji to podnajmu tak i já že do té doby necouvne.
S tím že by se tam napsalo, pokud by to nedodržela tak by musela něco uhradit tak aby to bylo zákonné.

Děkuji moc

Je to nrmální,

Třeba takto (výňatek)
III. Doba trvání podnájmu

3.1. Podnájem se sjednává na dobu určitou, a to počínaje dnem 1.července 2017 a konče dnem 30.června 2018 . Sjednanou dobu podnájmu je možno prodloužit oboustranně odsouhlaseným dodatkem.

V Pardubicích dne 21.5. 2017 V Pardubicích dne 21. 5. 2017

nájemce: podnájemce:

Zde vidíte, že smlova byla uzavřena v květnu a od podpisu je platná. Nájemní vztah začal od 1.7, ale smlova je platná pro obě strany od května. není to smlouva o smlouvě budoucí. Chrání to obě strany.

Pochopil?

Ani pochopil.

A co se stane, když smlouva bude podepsána, ale podnájemce se toho 1.7.2019 nenastěhuje.

1) Jaké to bude mít následky pro mě a jaké pro podnájemce. Co z toho budu mít?

2) Nebo třeba bude chtít podnájemní smlouvu čtrnáct dní před 1.7.2019 ukončit.

Můžu dat do smlouvy nějakou pokutu.
Příklad:
Za nedodržení této podnájemní smlouvy nebo ukončení před zahájením podnájmu...........
Děkuji za ukázku.

Takže sice podepíšeme smlouvu, ale když to nedodrží a nenastěhuje se nebo ji pred začátkem zruší tak se nic nestane.

Jen já přijdu o čas s tím že jsem mohl najít za tu dobu někoho jiného.

Nebo co z toho vyplývá?

Pro mě jako pronajímatele a pro nej kapi podnájemce když to nedodrží.

Děkuji za odpověď.

Mati, musíte postupovat podle práva. Máte uzavřenou smlouvu, a je jedno, zdali se nastěhuje, či nikoliv, platí smlouva a musí Vám platit sjednané platby. Vy máte právo neuhrazené platby po něm vymáhat. Pokud se obáváte, můžete si vzít standardně jistotu, o které jsem se nezmínil, protože je to standartní. Po nenastěhování budete postupovat dle práva, přesně jak jste se dohodli. Je smlouva platná, i když se nenastěhuje?
Ano, či NE?
Podle odpovědi můžeme řešit dále.

Takže je smlouva platná a pokud nechce bydet, musí dát výpověď. Je tříměsiční výpověď, nebo dohoda. Já měl podobný případ i s převedenou elektrikou na nájemce, který se nenastěhoval a oznámil mi to den před nastěhováním, přesněji před předáním bytu.
Podle situace je pak mnoho možností jak to řešit. Vždy v souladu se zákonem.