Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem da se do nekonecna obnovovat penize?

Řekneme ze mám ušetřeno 10000000 korun dam to na dluhopisy třeba s úrokem 3℅ tudíž ročně dostanu 300000 Kč pokud každý rok, tudíž když nikdy neutratim víc tak se mi to tahle bude "donekonecna " obnovovat jen s malým rizikem který dluhopisy mají? Moc tomu nerozumím je to jen dotaz.

Žiješ v bublině režimu současné doby.Není to tak dávno, co vláda oškubala o úspory veškerý svůj lid a to jim ještě den před tím tvrdili, že nic takovýho nebude. Na nákup zlata nemusíš mít vůbec čas.
Podívej se třeba do Venezuely, jakou cenu mají jejich peníze - na kilogramy.

Dobré (pro nás) je, že to zrušení hotovosti nebude ještě pár málo desítek let. Ale že nastane, jsem přesvědčen na 100,00%. Bude ale potřeba to udělat globálně, aby si chytrolíni nevyměnili koruny, eura, marky či co tu budete mít, například za dolary, rubly, juany či co. To by vzápětí vznikl další oběh peněz. Že se předtím postaví mimo zákon BTC apod., je nabíledni.

To, že časem přestanou existovat fyzické peníze je více než pravděpodobné (bude to ale ještě trvat desítky, ne-li stovky let).
Záporné úročení je ovšem nereálné. Dokud bude za peníze možné kupovat komodity, které časem na hodnotě neztrácejí (nemusí to nutně být jen zlato a drahé kamení) a peníze tak "skladovat", tak představa záporného úročení je nereálná. V tu chvíli by lidé přestali používat peníze úplně a přešlo by se ke směnnému obchodu obdobně jako v případě hyperinflace...

Záporný úroky nejsou nereálný. Je to prostředek, jak donutil lidi utratit úspory za cokoliv jinýho, tedy rozhýbat ekonomiku. Pokud se pamatuji, tak vloni, předloni jsem něco takovýho četl, že ČNB bankám dala/chtěla tyto záporný úroky udělat (ne však pro soukromý osoby, ale jen pro ty banky).

Ekonomiku rozhýbává zejména nákup spotřebního zboží/služeb, apod. Jednorázový nákup zboží za účelem jeho skladování a pozdější směny ekonomiku moc nerozhýbe... Spíše naopak. V okamžiku hyperinflace/záporných úrokových sazeb lidé přestávají prokazatelně nakupovat, služby krachují protože proč by někdo poskytoval službu, za kterou už např zítra by si nemohl koupit ani polovinu té služby.
Přešlo by se prostě ke směnnému obchodu, kde by se namísto peněz používal zástupný produkt (takový s co nejdelší životností) mající stabilnější cenu než "oficiální" peníze (kousky kovu, drahé kameny, ale klidně třeba i uhlí, benzín,apod.) Ještě řekni, že ty by ses zachoval jinak naspořené peníze by si začal bezhlavě utrácet... spíše by sis za ně nakoupil přesně to, co říkám já: Něco na sklad....

K tomu rušení peněz mám jednu poznámku. Poku se zruší hotové peníze tak si politici odříznou přísun úplatků. Vše bude dohledatelné. Netvrdím, že to nejde vyřešit jinak, uvedu příklad. Jedna důležitá osoba přišla do starožitností a tam hledala něco hodně drahého co by se jí hodilo do bytu. Potom odešla a druhý den přišel maník, který to bez smlouvání a prohlížení koupil. Kde si myslíte, že se předmětná starožitnost nalézá - můžete hádat.