Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Uvaha - je to podvod?

S tím magorem co tu spamoval včera nemám nic společného ale napadlo mě: Když někdo někomu například na Facebooku pošle odkaz na eshop a napíše ze je to fajn eShop a nebude psát svým pravým jmenem je to podvod? Třeba ve skutečnosti se jmenuje Jan Novák ale na fb de jmenuje třeba Jiří Svoboda, jedna se pak o uvedení v omyl, samozřejmě nemám na mysli vydávání se za přítele kterého daná osoba už v přátelích ma. v zákoně se píše ze nestaci jakýkoliv omyl. Tohle je uvedení v omyl nebo ne? Snad je to napsáno srozumitelné

loading...

Tak jinak třeba se uživatel Pojmenuje Eva Novotná ve skutečnosti je to pan Novák, uživatel který v eShopu nakoupí da na pěknou fotku divky, pokud by její fotka nebyla tak "sexy" a místo toho by ji to doporučil například Jan Novák v eshope by nenakoupil, koupil tam jen díky tomu ze mu to doporučila "pohledná brunetka":D

Ale škoda přece vznikne tím ze tam nakoupi sice to co si objedná dostane ale bez toho falešného úctu by nákup neprovedl (tudíž tu jakoby škoda je) u jednoho člověka to ještě nic není ale když napíše osoba pod různými identitami třeba 1000 lidem a několik z tich nakoupí tak pak už o podvod asi ale jit musi .

A pokud se s nim bavi dělá ze se s nim třeba seznamuje a pak mu to doporučí tak už se da říct "uvádí ho v omyl a snaží se přinutit k nákupu nemusí to být nutně eShop ale třeba něco nevyhodného ale presto legálního.