Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úřád práce - lhaní?

Zdravím,
zajímalo by mě jak to je, když jsem se nedostavil na úřad práce na pravidelnou schůzku ohledně práce. Zkrátka mi paní řekla, že bych se měl stavit v tolik a tolik ale bohužel jsem na to zapomněl. Tudíž mě chtěla vyřadit z evidence, sdělila mi, že mám pár dní na doložení důvodu proč jsem se nedostavil. Kamarádka mi vystavila papír, že jsem byl v jejich firmě se ptát na práci. Po pár dnech jsem si našel práce. Akorát asi po 2 měsících mi došel dopis ohledně administrativní chyby. Paní na úřadě mi řekla, že potřebuje potvrzení na papíře od majitele firmy. Kdy jsem tam byl, jak dlouho apod. Tak jsem se chtěl zeptat co mi hrozí pokud úřad zjistí, že to šlo "neoficiální" cestou.

Jste ještě něčím úřadu zavázaný, když už máte práci. Možná jen abyste nemusel vracet nějaké dávky.
Tak vám prostě ta známá vystaví druhý papír, byl zde toho a toho od ... do ... například, pokud se to nebude nijak příčit jejich zájmu. Tohle ale přece nedělá majitel firmy, na to má personální oddělení.
Je otázka, jak to funguje v takovém absurdistánu. Co ještě může úřad chtít, tvrdil jste jim (a dodal potvrzení), že jste si hledal na vlastní pěst, někde, kde zrovna na vás měli čas v tuhle dobu, práci jste si našel, co by chtěli víc, mají vás z krku.

Taky jsem si říkal co po mně více chtějí. Úřednice mi tvrdila, že ona sama nepostupovala správně a měla jsi to údajně ověřit zda jsem tam opravdu byl ale na papíře byl datum, čas, razítko a podpis. Tak opravdu nevím co více chtějí. Dávky jsem nedostával neboť jsem se šel hlásit chvíli po maturitě (pracoval jsem pár měsíců jako asistent) a neměl jsem právo dostávat podporu, neboť nemám odpracovaný 1 rok. Pouze mi platili zdravotní a sociální. Já nedostal ani korunu. Tudíž asi nemám co vracet.

V tom případě je to chyba úřadu, čili se braňte - vy jste potřebný doklad dodal, tedy nemáte ze své strany co řešit. Nemůžete za to, že mají neproškolené zaměstnance, kteří netuší, jaké jsou náležitosti onoho dokladu. Pokud by vás snad na základě vlastního uvážení úřad chtěl zpětně sankčně vyřadit, opět - braňte se, odvolejte se. Velmi pravděpodobně to úřad v rámci autoremedury sám zruší.
Pokud byste snad nechtěl jít s úřadem do sporu a ustoupil, pak vám hrozí sankce, kterou je právě zpětné sankční vyřazení a s tím související vrácení finančních prostředků, které za vás stát uhradil na zdravotním pojištění.

Sankční vyřazení znamená vyřazení zpětně k datu,
kdy uáchazeč něco porušil a nemožnost se znovu
registrovat následujícíh šest měsíců.

Nikoliv "vracení" zdravotního pojištění, podpory v neměstanosti …
Jenom zdravotní pojištění by si musel těch následujích šest měsíců
(nebo do nástupu do nového zaměstnáníú) hradit jako OBZP.

Evidence je dobrovolná. Oni ti pouze pomáhají získat práci. Jestliže jsi měl potvrzení kvůli "možnýmu zaměstnání" pani by měla být ráda. Mě osobně stačila pokladní složenka z městskýho úřadu kvůli výměně řidičáku(vhodné datum, čas) a "lež" že jsem tam musel kvůli jeho vyzvednutí abych mohl jít žádat o práci jako řidič. V podstatě to ale není lhaní, na práci si se tam zeptat byl, nemají zájem se jim nehodíš evidence by měla jít dál, nebo pani požádat o nabídku vhodného zaměstnání pro tebe.