Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstoupení od pracovní smlouvy?

Ahoj,
prosím Vás o radu.
Mám nastoupit do nové práce ale až 1.8 a bohůžel ted nastala situace kdy nemůžu tak dlouho čekat, tak jsem si našel něco jiného kam můžu nastoupit hned.
Smlouvu jsem vlastně nepodepisoval jenom jsem přijmul pracovní nabídku formou emailu.Akorat se vní píše i tohle (Přijetí nabídky je závazné dle § 1729 zákona č. 89/2012 Sb.Občanského zákoníku.)
Jak to tedy mám řešit? Je možné tu nabídku zrušit? Nebo musím počkat do 1.8. a pak prostě odejít na druhý den ve zkušebce?
Děkuji za info.

§ 1729

(1) Dospějí-li strany při jednání o smlouvě tak daleko, že se uzavření smlouvy jeví jako vysoce pravděpodobné, jedná nepoctivě ta strana, která přes důvodné očekávání druhé strany v uzavření smlouvy jednání o uzavření smlouvy ukončí, aniž pro to má spravedlivý důvod.

(2) Strana, která jedná nepoctivě, nahradí druhé straně škodu, nanejvýš však v tom rozsahu, který odpovídá ztrátě z neuzavřené smlouvy v obdobných případech.

Myslíš si, že sa toto znenie vzťahuje aj na teba?

Keď si myslíš, ze vzťahuje, tak musíš zaplatiť škodu, ktorú si spôsobil. Teda náklady na školenie či už jazykové, alebo odborné, cesty, ktoré ti uhradil a vôbec všetko, čo do teba investoval pred podpísaním zmluvy. Ak také nebolo, tak nemáš žiaden záväzok.

Jak to tedy mám řešit? Je možné tu nabídku zrušit? Nebo musím počkat do 1.8. a pak prostě odejít na druhý den ve zkušebce?

Rozhodně je pro tu firmu lepší, když jim řekneš, že nabídku rušíš, než abys 1.8. odešel a oni museli narychlo shánět někoho jiného.