Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jsem "student"? A jak být déle "studentem"?

Zdravím všechny lidičky,
prosím vás, odpovídejte jen ti, o máte ověřené informace. Já jsem už nešťastný, z 5 dotázaných lidí mají 3 lidi jiný názor než 2, google nic moc, nevím, kde zjistit pravdu a tak se táži vás.
Je mi 19 let, chodil jsem na 4-letou střední školu a letos koncem května jsem ve 4.ročníku maturoval. Bohužel neúspěšně, 1 ze 7 zkoušek(ústní) jsem nezvládl, budu ji tedy opakovat v září. Dokdy mám hrazené sociální a zdravotní pojištění a jsem tedy "studentem" a nemusím se jít hlásit na Úřad Práce jako nezaměstnaný, abych ho neplatil? A jak to mají ti, co odmaturovali?
Nechci se válet celé prázdniny doma a chci chodit na brigádu jako minulý rok zpět o letních prázdninách. Minulý rok to nebyl žádný problém, abych nemusel odvádět daně. Smlouva na DPP, potvrzení o studiu a hurá mzda na účet pěkně v čistém. Easy business.
ALE JAK TEĎ? Nechci platit za pojištění, nechci jít na vysokou školu a chci tyto prázdniny pracovat na DPP bez odvádění daní. Po úspěšném září chci normálně pracovat na HPP.
Otázka zní: Jak to udělat? Je dobrý nápad přihlásit se na nějakou Vyšší odbornou školu, případně VŠ a být stále "studentem" a v říjnu pak studium ukončit? A přijmou mě na nějakou VŠ nebo VOŠ, když jsem neudělal maturitu?
Aby toho nebylo málo vyskytl se další problém. Táta neví, jestli má v práci právo na příspěvek na dítě - zmenšení odvodu daní z jeho platu - za měsíční výplatu mu to dělá cca 1400 Kč za jedno dítě.(mimochodem tohle zvýhodnění může brát jen jeden rodič)
Má táta právo na tyto peníze za měsíc červen, červenec a srpen?
Pozn.: v září 2018 dostal potvrzení o studiu

Předmět Autor Datum
https://www.vzp.cz/o-nas/tiskove-centrum/otazky-tydne/neuspesna-maturita
Wikan 20.06.2019 20:25
Wikan
Kamo zkus pouzivst mozek zajdi za sekretarkou popros ji at ti vypise aspon tak 2 potrvzeni o studiu…
PanChytrej 21.06.2019 02:18
PanChytrej
Spis bych ti doporucil vykaslat se na brigady a dodelat si radsi skolu. Tech par korun z brigady za…
vopicak 21.06.2019 12:24
vopicak
A ty asi jsi parapacient parapsychiatra, ktery ti nedal prášok.
nuduv psychiatr 23.06.2019 15:07
nuduv psychiatr
Pokiaľ ťa nevyrazili zo školy, máš opravný termín k maturite, si školopovinný spratok pre zamestnáva…
Nuda 21.06.2019 14:38
Nuda
Nic ve zlém, ale nemáš snad jediný příspěvek, kde by ses nenavážel do titulů, ať už jakkoliv získaný…
Kachlík 22.06.2019 09:38
Kachlík
To je typický Nuda. On se naváží do čeho může, vytahuje svoje názory na politiku a rozumí všem a vše…
Potkan007 22.06.2019 15:42
Potkan007
Jít na vš.
nuduv psychiatr 23.06.2019 15:07
nuduv psychiatr
To se tu všichni musíte navzájem urážet? Žádné seriózní jednání? fajn poslední
luke22 24.06.2019 20:41
luke22

Kamo zkus pouzivst mozek zajdi za sekretarkou popros ji at ti vypise aspon tak 2 potrvzeni o studiu a napise ti tam poznamku ze do 31.8. 2019 jsi student (ano jde to sam jsem to tak mel pred rokem) jedno dej tatovi do prace druhe ukaz na pracaku a zeptej se jich meli by ti rict ze mas do 3. zari cas bud mit smlouvu na hpp (nemusis pak na pojistovnu ani pracak) a nebo se prihlasit na pracaku (vikend se nepocita do tech 3 dnu) a jak ti to sekretarka neda jdi se zeptat na pracak a jak rekne ze student nejsi a proste jsi to pokazil :-)

Pokiaľ ťa nevyrazili zo školy, máš opravný termín k maturite, si školopovinný spratok pre zamestnávateľa, sociálne úrady aj pre rodiča (aj pre platcu alimentov, sploditeľa).

Až po tomto neúspešnom termíne padajú veškeré záväzky z čoho vyplýva, budeš makať, ako mukel.

Po zmaturovaní na základe opravného termínu sa môžeš prihlásiť na nejakú VŠ, napríklad na prepotrebnú politológiu, filozofiu, sociológiu, psychológiu, celebritné právo v Plzni, na policajnú akadémiu v známom indiánskom Údolí Dutých hláv, aby si skončil ako vykvasený pavedátor v oblasti parapsychológie, menovaný sťaby znalec z odboru silovým rezortom spravodlivosti, prípadne ako fízel z radov odborníkov JUDr. hinž. RNDr. PuDr. v kancelárii u vyšetrovateľov.

Nic ve zlém, ale nemáš snad jediný příspěvek, kde by ses nenavážel do titulů, ať už jakkoliv získaných - jestli máš opravdu takový problém a depresi z toho, že sám vzdělání nemáš, co ti brání si ho dodělat (existuje i něco, co se jmenuje "univerzita třetího věku")? Třeba si pak tu frustraci přestaneš vybíjet - číst se to fakt nedá, a navíc možná získáš schopnost porozumět psanému textu a začneš i relevantně radit…

To je typický Nuda. On se naváží do čeho může, vytahuje svoje názory na politiku a rozumí všem a všemu nejlíp na světě. Bohužel je nebezpečný, protože i když je poměrně často úplně mimo, občas je v obraze a radí dobře. Jen nejde předem určit, kdy bude plácat nesmysly a kdy opravdu přínosně odpoví.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru