Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nepřihlášení auta v registru vozidel po prodeji.

Zdravím, nastíním naprosto zoufalou situaci, se kterou nechce nikdo nic mít..
Otec kamaráda prodal auto, nový majitel zaplatil hotově, podepsala se smlouva, otec dal novému majiteli ověřenou plnou moc a doufal že on auto převede na sebe...zrušil svou zelenou kartu / pojistku na pro něj již bývalé auto...

Po roce a půl přišly první pokuty od MP za špatné parkování v Praze, zjistil, že nový majitel neudělal nic a vůz je stále přepsán v registru na něj. Kontaktoval MP a doložil čestným prohlášením a kupní / prodejní smlouvou že není vlastním...začaly chodit pokuty odjinud. Snažil se kontaktovat nového majitele, TEL neexistuje a mail není funkční, na uvedené adrese nebydlí...

Podařilo se kontaktovat jeho matku, auto prý hned prodal...další majitel ho poladil a když zjistij, že prodávající není přepsán v registru, prodal ho dál...

A nyní chodí pokuty z Nizozemí...jsou to rance s vyhrožováním sankcí z prodlení...

Myslel jsem si, že pokud se zrušily polopřevody a nedojde do 10ti dnů k přihlášení vozidla, registr vozidlo oficiálně zruší a hotovo, ale tak to prý nelze udělat, registr nutí původního majitele ať rozhodne soud, aby výmaz mohli udělat...soud proběhl a konstatoval, že soud nemůže nařídit státní správě aby vymazal registr, prý má on sám ( původní majitel ) dohnat k odpovědnosti nového majitele..

PČR nemůže nijak konat, prý pokud vše proběhlo na základě dohody, smlouvy a předání peněz je to OK, snad kdyby prý to auto jezdilo na jiných SPZ...

Poradí někdo jak z toho ven ? Právníci si neví rady, prý nic takového nikdo neřešil...

Domnívám se, že byla žaloba špatně podána. Kdysi jsem četl popis rozsudku, kde jsou určil, že prodejce již není majitelem vozidla, pak žaloba na mdcr, že je neoprávněně zapsán v registru. taky se do toho zamotal úřad na ochranu osobních údajů.

Ano, popisujete zoufalou situaci, kterou si způsobil prodejce svojí leností, popřípadě neznalostí.
Jedině nalézt vozidlo kde je, sehnat součastného majitele.