Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Status studenta po nezdařeném reparátu ve 3. ročníku SOŠ a opakování ročníku

Zdravím, mám otázku ohledně statusu studenta, chodím do 3. ročníku, na učňáku, což je rok poslední, propadl jsem, a reparát nezvládl, důvod je vedlejší. Chtěl jsem se teda zeptat, když podávám žádost o opakování ročníku, tak zda mi po nezvládnutí reparátu končí status studenta, do doby, než mi potvrdí opakování ročníku? Nebo mi status studenta zůstává do posledního srpna, jako normálně? Zda mi opakování dovolí škola nebo ne se nejdříve dozvím do 31.srpna, tak nevím co a jak. Případně díky za rady.
Zdroj: https://www.poradte.cz/skola/20684-status-studenta-po-nevydarenem-reparatu.html

V otázce, na kterou odkazujete přece máte odpověď s odkazem na zákon.

§ 68 školského zákona, odst. 3:
Žák, který po splnění povinné školní docházky nepostoupil do vyššího ročníku,
přestává být žákem školy posledním dnem příslušného školního roku
nebo po tomto dni dnem následujícím po dni, kdy nevykonal opravnou zkoušku nebo neprospěl při hodnocení v náhradním termínu,
anebo dnem následujícím po dni nabytí právní moci rozhodnutí o nepovolení opakování ročníku.

Já tomu rozumím tak, že jestli jste podal žádost o opakování ročníku, přestanete být
žákem školy dnem po nabytí právní moci rozhodnutí o nepovolení opakování ročníku.
Pokud ředitel žádosti vyhoví, budete žákem školy po celou dobu.

Jestli jste se ptal kvůli zdravotnímu pojištění, tak to byste musel řešit až v případě, že
by škola opakování nepovolila a Vy byste celé září neměl práci ani nebyl v evidenci ÚP.