Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je podmínka v zákoně při zakládání účtu poslat peníze z SVÉHO jinéhu účtu ?

Dobrý den, zde čtu:

Problém má ten, kdo ještě nevlastní účet v jiné bance. Typicky mladý člověk, který si právě zakládá své první konto. Přes internet ani mobil si ho bohužel nezaloží, protože nesplní podmínku v zákoně, že na něj musí poslat peníze z jiného vlastního účtu. Takový zájemce tedy musí dojít osobně na pobočku, čímž se ale připraví o bonus.

Chci se zeptat co je to zač za podmínku, proč byla daná do zákona, a jak se ověří, že ty peníze poslané jsou opravdu z vlastního a né od příbuzného např.

Článek je o zvýhodnění určitého produktu konkrétní banky (bonus 1000 Kč), která si může stanovit svoje podmínky pro výplatu bonusu. Nikde ve zmíněném článku není řeč o tom, že je tohle v zákoně!