Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je podmínka v zákoně při zakládání účtu poslat peníze z SVÉHO jinéhu účtu ?

Dobrý den, zde čtu:

Problém má ten, kdo ještě nevlastní účet v jiné bance. Typicky mladý člověk, který si právě zakládá své první konto. Přes internet ani mobil si ho bohužel nezaloží, protože nesplní podmínku v zákoně, že na něj musí poslat peníze z jiného vlastního účtu. Takový zájemce tedy musí dojít osobně na pobočku, čímž se ale připraví o bonus.

Chci se zeptat co je to zač za podmínku, proč byla daná do zákona, a jak se ověří, že ty peníze poslané jsou opravdu z vlastního a né od příbuzného např.

Pochybuji, že ta podmínka by byla vyslověně zmíněna v zákoně. Zákon o bankách nepřímo ukládá bankám dostatečně klienty lustrovat, protože v zákoně jsou dost velké finanční postihy, kdyby to nedělali dostatečně a v krajním případě jde taky o zachování bankovní licence. Tipnul bych si to, že je to krytí zad banky pod hlavičkou boj proti praní špinavých peněz, takže žádné vytváření anonymních účtů na falšované doklady apod. Každý bankovní účet fyzické osoby dostane název podle jména a příjmení majitele účtu a to se přenáší s bankovními transakcemi (dělají to všechny banky v ČR), jenže plná identifikace klienta (rodné číslo, čísla občanky, pasu) se nepřenáší, takže banka nepozná, zda došlá platba je od stejného člověka nebo od jiného se stejným jménem a příjmením ----- ale bance to evidentně stačí jako záruka věrohodnosti všech ostatních podaných informací.

Článek je o zvýhodnění určitého produktu konkrétní banky (bonus 1000 Kč), která si může stanovit svoje podmínky pro výplatu bonusu. Nikde ve zmíněném článku není řeč o tom, že je tohle v zákoně!