
Revize v pronajatém bytu
Dobrý den,
Rád bych Vás poprosil o radu. Revizi (kontrolu) plynového zařízení GamaT topidla (karmy) v bytě, hradí pronajímatel nebo nájemce?
Děkuji
Dobrý den,
Rád bych Vás poprosil o radu. Revizi (kontrolu) plynového zařízení GamaT topidla (karmy) v bytě, hradí pronajímatel nebo nájemce?
Děkuji
Předmět | Autor | Datum |
---|---|---|
Nařízení vlády č. 308/2015 Sb.
o vymezení pojmů běžná údržba a drobné opravy související s užíváním… ivzez 25.09.2019 13:00 |
ivzez | |
Hmmmm.... takže revízia je podľa teba "bežná údržba"? Asi ťažko. Revízie plynových, elektrických spo… yYy 30.09.2019 18:38 |
yYy | |
Čištění kotle a revize kotle spadá pod běžnou údržbu bytu a hradí ji nájemce.
Že revizi hradí nájem… poslední karel 01.10.2019 20:06 |
karel |
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Nařízení vlády č. 308/2015 Sb.
o vymezení pojmů běžná údržba a drobné opravy související s užíváním bytu
Podle mne jde o běžnou údržbu, kterou by měl hradit nájemník.
Hmmmm.... takže revízia je podľa teba "bežná údržba"? Asi ťažko. Revízie plynových, elektrických spotrebičov nie sú údržba, ale certifikácia zariadenia na používanie. Nemáš revíziu = zariadenie nemôžeš používať. A darmo budeš na ňom robiť "bežnú údržbu a opravy" - bez revízie sú ti nanič.
Aj autá prechádzajú technickými, emisnými kontrolami - dostanú známku, nálepku, preukaz o vykonanej kontrole a sú "certifikované" pre používanie na cestách. Nemáš tieto kontroly = auto stojí a nepoužíva sa.
Takže toto by mal hradiť MAJITEĽ bytu - nie nájomník. Tá revízia je platná 2-3-4-5 rokov, prečo by potom nájomník to mal platiť, ak tam bude bývať rok-dva? A ten po ňom nič?
Že revizi hradí nájemce tvrdí revizní technici i realitní kancelář. Dá se s tím jistě nesouhlasit.