Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podpora v nezaměstnanosti po delší nemoci

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na následující.
V říjnu 2018 jsem podala výpověď v zaměstnání, kde jsem pracovala 32 let. Od ledna jsem měla nastoupit do práce nové, ale ve výpovědní době jsem 13.12.2018 onemocněla a PN mi běží bohužel dosud. Do 31.12.2018 jsem byla tedy stále zaměstnána, pracovní poměr mi skončil uplynutím výpovědní doby. Pokud by moje nemoc skončila k 30.11.2019, z čeho by se mi počítala podpora v nezaměstnanosti? Vím, že musím mít odpracovaných 12 měsíců v posledních 2 letech, jen nevím, zda se odečítá ještě těch 17 dní nemoci v prosinci 2018, i když jsem byla zaměstnána.
V roce 2018 jsem jako zaměstnanec byla na PN ještě v březnu 25 kalendářních dnů /počítáno i soboty a neděle/. Potřebovala bych vědět, zda se i toto bere jako náhradní neodpracovaná doba. Nikde mi nejsou schopni říci jednotný názor.
Děkuji moc za odpověď.

Do odpracované doby se započítává skutečně odpracovaná doba a pro některé
účely i doba nemoci pro pracovní úraz či nemoc z povolání nebo doba dovolené,
případně doba mateřské dovolené.

Vy ale nepotřebujete „odpracovaných 12 měsíců“, potřebujete 12 měsíců důchodového
pojištění získaných výdělečnou činností (prací nebo podnikáním). A za březen i prosinec
za Vás zaměstnavatel důchodové pojištění odvedl.…

Skončí-li nemoc do 30. listopadu, měla by se Vám podle mne podpora vypočíst
z průměrného výdělku za kalendářní čtvrtletí předcházející ukončení zaměstnání.

Jestli jste výpověď dala bez vážného důvodu, měla by podpora v nezaměstnanosti
po celou podpůrčí dobu činit 45 % průměrného čistého výdělku.

Kdyby stávající nemoc trvala déle a bylo by ji nutné započíst do náhradní doby
důchodového pojištění, přičemž by se tato nemoc považovala za poslední zaměstnání,
měla byste nárok na tzv. minimální podporu stanovenou z průměrné mzdy.