Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vymáhání peněz za nevyzvednutou objednávku

Před nějakou dobou jsem si z jednoho eshopu konkrétně VMD drogerie parfém, jenže pak jsem ho koupila v kamenné prodejně a nechala jsem tamtu objednávku na poště. Oni to poslali zpátky a teď mi lidi z eshopu napsali, že jim musím na účet poslat tu částku plus poplatky jinak to dají k vymáhání. Takže pokud jim to nezaplatím, tak to může jít až k soudu?

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Spíš bych myslel, že vyhrožují, zkouší, jestli dostanou ty peníze zpět. Ale těžko říct, jestli tam n…
ml1 21.10.2019 16:47
ml1
Pro exekutory už nejsou malé částky zajímavé od doby, kdy se stanovil strop. poslední
Jan Fiala 22.10.2019 06:52
Jan Fiala

Spíš bych myslel, že vyhrožují, zkouší, jestli dostanou ty peníze zpět. Ale těžko říct, jestli tam neni nějaký blázen co bude těch max 100 korun (který e-shop doručuje tak draho, většinou to bývá 50 na dobírku možná 70) vymáhat soudně nebo jestli to prodají vymahačské firmě. (Jak už tu někdo psal, je dost velká naděje, že s dobrým právníkem soud bude muset konstatovat, že není dostatečně prokázáno, kdo tu kupní smlouvu uzavřel.) Předpokládám, že tímto obchod ztratil zákazníka a další, které varujete (ať už osobně nebo třeba tímto vláknem) a možná přijde o víc, než kdyby to nechal plavat.
Já osobně nikdy neuzavírám kupní smlouvy s e-shopy, které si dávají nějaké takové podmínky. Ne že bych měl prvoplánově v úmyslu zboží nevyzvednout (to jsem snad za celou dobu udělal dvakrát, jednou to byl omyl - duplicitní objednávka a podruhé mělo být zboží ihned k odběru a nebylo a já pak byl na dovolené po ní jsem se už o osud objednávky nezajímal - obojí byly obchody, které za storno objednávky sankce neuplatňovaly), ale může se stát cokoliv. Kromě toho platím předem, protože dobírka bývá dražší.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru