Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hlučnost sušičky

Dobrý den, dcera má sušičku, suší především o víkendu a dodržuje -do 22.hod. večer. Sousedka pod ní - od ní neustále vyžaduje, aby s tím něco udělala, že ji to ruší. Dcera pod sušičku už něco dala, nyní kupuje určenou podložku. Došlo to tak daleko, že ji prý (sama ji to paní oznámila) nahlásila na úřadě a že to dá k soudu.Dále, že si na dceřiny náklady pozve někoho na posouzení hlučnosti. Selský rozum říká, že jak se sušička koupila, tak se používá. Navíc ji nepoužívá po stanové době. Sušička je v kuchyni z důvodu malé koupelny. A tyto spotřebiče dost často součástí kuchyně jsou. Myslíme si, že je to "vyhrožování" neopodstatněné, dcera se snaží vyhovět, ale paní to nestačí. Protože nejsme typy, které se hádají a přou, jsme z toho jenom na nervy. Lze poradit -nechat to být, bát se něčeho, nebo co s tím. Nerady bychom, aby sousedské vztahy se vyhrotily. Moc děkujeme za radu.

Sušička je bytový spotřebič a pokud ho používáte do 22,00 hod tak je vše v pořádku. Asi se jedná o novou sušičku a tak máte od ní papíry. Najděte si kolik decibelů má hlučnost a ofoťte si to pro případné další použití či dokazování. Podložka pod sušičkou toho moc neodhluční, jelikož hlavním hlukem je ventilátor. Paní klidně sdělte ať si podá stížnost na úřad či k soudu. Dosáhne pouze toho, že ani jeden úřad ji při dalších stížnostech nebude brát vážně.