Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uznají mi právo na bezplatnou, nebo sníženou obhajobu?

Dobrý den,
před dvěma měsíci jsem byl odsouzen k podmíněnému vykonání trestu a vzhledem k tomu, že bylo třeba mít advokáta, byl mi přidělen státem. Domníval jsem se, že bezplatně. Před měsícem jsem zaplatil 4 tisíce za soudní proces a dnes mi přišel dopis, že mám zaplatit 11.5 tis. za advokáta. Rovněž je tam ale psáno, že se můžu odvolat na bezplatnou obhajobu v případě nedostatku finančních prostředků.
Chtěl jsem se zeptat, zda na to mám právo? Nejsem majetný, nic nevlastním, studuji. Mám sice zaměstnaneckou smlouvu, ale nevydělám si více, než 4 tisíce na měsíc, kvůli studiu a to kke všemu potřebuju na život. Na účtě mám našetřených 10 tisíc, které jsem šetřil delší dobu a mám to prostě na život, až jednou budu něco potřebovat. Když se odvolám, myslíte si, že mi bude bezplatná obhajoba uznána? Nebo alespoň snížení těchto nákladů? Nikdo mi neřekl, že advokáta budu muset platit! „Pokud nemáte dostatek peněz na vlastního advokáta, bude Vám advokát přidělen" a stejně ho musím platit. To je prostě vrchol, nemám na to peníze, nemůžu za to utratit veškeré svoje úspory! Povězte mi, když tohle na okresním soudě řeknu, se vším, jak to je, myslíte si, že mi bezplatnou obhajobu uznají? Mockrát děkuji, jsem úplně v koncích....

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ty si mohol ex-offo adovkata samozrejme odmietnut, silne pochybujem, ze si o tom nebol pouceny a tak…
fleg 09.11.2019 13:28
fleg
Ne odmítnout přiděleného obhájce nemůže, respektive když odmítne jednoho, tak mu přidělí jiného. A u… poslední
osobne 09.11.2019 17:37
osobne

Ty si mohol ex-offo adovkata samozrejme odmietnut, silne pochybujem, ze si o tom nebol pouceny a takisto, ze si nebol pouceny od odmenach ex-offo advokatov.
Ci ta advokat zastupuje pro-bono (bezplatne) si musel byt pouceny tiez.
Dalej uz netusim ako to je v CR, u nas pri trestnych veciach a ex-offo obhajobach plati advokatov stat.
Ci ti uznaju bezplatnu obhajobu, alebo dostanes zlavu ti nikto nepovie, mozno dostanes, mozno nie.
Nie je teda podstatne, co si myslime, ale co sa v skutocnosti stane.

Ne odmítnout přiděleného obhájce nemůže, respektive když odmítne jednoho, tak mu přidělí jiného. A určitě ho nikdo nepoučoval, že ho může odmítnout, ani o tom, že bude platit. Poučí ho pouze, že si může obhájce sám zvolit a že pokud si ho nezvolí, tak mu bude přidělen.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru