Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Půjčení auta "kamarádovi"

Dobry den,
Chci se zeptat na váš názor na tuto věc.
CCA před půl rokem jsem půjčil (beze smlouvy) "kamarádovy" auto, protože jeho se stalo nepojízdné.
Měl jsem 2 auta, tak jsem mu půjčil druhé auto.
Jenže ho tak před 3 měsíci odmítl vrátit (telefon), když jsem tam pro něj byl tak ho i osobně odmítl vrátit tak jsem to řešil s policii, tam jsem neuspěl že prý to má jít k soudu.
Tak se chci zeptat jak na dále postupovat co mě případně čeká? Je možné soud vyhrát? nebo to odhlášením zamést pod koberec?
Děkuji za odpovědi,po případe rozvedu.
(pokud už se někde tento případ nachází tak se omlouvám za duplikaci google, my nic nenašel)
Změna předmětu, původně: Půjčení auta "kamarádovy" (karel)

Nelze nahlásit krádež, když je to legálně zapůjčené. Musíte ho verohodným dokumentem vyzvat, aby Vám vyúpůjčenou věc vrátil. Dejte mu termín třeba 3 dny. Pak předžalobní výzvu, pak žalobu k soudu o vydání věci.
Jiná cesta není, nebo so to vzít proti vůli kamaráda.

Takže, jestli to chápu správně tak najít právníka a sepsat dokument s právníkem. Pak za nějaký čas znova před žalobní dokument a pak samotnou žalobu. Teď otázka, podle poslední sms co psal je auto zvrakované, což nechápu jak se mu muže povést bez velkého TP? To asi znamená ze auto už nikdy neuvidím.
Každopádně moc děkuji za odpověď.

Pokud bych měl náhradní klíče tak bych si auto pokud bude někde odstavené odvezl a na pár dní u někoho schoval a čekal co se bude dít. Dál vyměnit zámek u dveří a počítat s tím, že nemám kamaráda. Na hrubý pytel patří hrubá záplata. Po uklidnění bych si nechal vystavit náhradní náhradní malý techničák a asi auto prodal.

Co takhle pomoc od ukrajinského přítele na telefonu?
Nemám s tím, zaplať Pán Bůh (a doufám, že nikdy nebudu mít) žádné zkušenosti. Ale divil bych se, kdyby tu podobná služba neexistovala. Možná by stačilo, kdyby pána navštívili dva potetovaní vazouni a vlídně mu navrhli, aby přestal dělat hlouposti.
Na hrubý pytel hrubá záplata.
Nemáš už od někoho takového SZ?