Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Korunu bych asi neřešil, nebo bych se zeptal na místě. Aby obchod účtoval příplatek za platbu kartou…
ml1 26.11.2019 14:52
ml1
DCC ale nehrozí, jekož částka je v Kč poslední
Bd Smirek 28.11.2019 09:13
Bd Smirek

Korunu bych asi neřešil, nebo bych se zeptal na místě. Aby obchod účtoval příplatek za platbu kartou jsem už dávno nezažil, naposledy to bylo v obchodě s koly, který to navíc měl jako procenta (ne jako to bývávalo třeba 3 koruny v GME), tak jsem došel do banky, vybral balík peněz a ten balík jsem jim tam donesl, když maji tak rádi hotovost (balíky peněz obvykle platim kartou, abych já nesl pytel peněz z banky do obchodu a obchod ho pak vezl zpátky do (jiné) banky mi přijde kontraproduktivní ... takto jsem vyslal tehdy na okružní cestu dva masaryky).

Spíš jsem čekal nějaké to DDO nebo jak se jmenuje ta mašina na okrádání cizinců. To na mě zkoušeli na slovensku, euro za nějakých 28.50 no neberte to, ještě s dvojitým přepočtem (platil jsem z eurového účtu, přepočet na koruny by byl nesmyslný i kdyby nebyl tak výrazně nevýhodný).
Bránit se lze jednoduše předem, prostě platbu neautorizovat (před přiložením karty nebo zadáním pinu je potřeba si přečíst, co je na dispoleji, jestli částka souhlasí). Pak snad i poté, ale to je složitější, platba se nějak dá reklamovat a to by asi věděli v bance, jestli se obrátit na ten obchod nebo na banku a kolik je na to času. Tady jde o korunu, ale může se stát, že třeba obchodu ujede nula nebo číslo na vyšším řádu a samozřejmě jsou cesty jak to napravit.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru