Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Matciny dluhy a 16 exekuci.

Ahojte mama ma 16 exekuci je ji 60 a nezajima ji to zoje jako bezdomovec memi mista pobytu a tel cisla zjistil jsem ze ma 16 exekuci ktere neplati vdala se a ma jine prijmeni muj otec je po smrti ... az zemre prejdou ty dluhy na nas na deti? jak se ji zreknout ? dekuji

Řešení:

Dědictví lze odmítnout. Pak se nedědí ani dluhy

Zriecť sa dedičstva je chyba.

Dedí sa výhradne do výšky dlhov, na majetok dedičov presahujúc nad dlhy, sa nesiahne.

Bol prípad, kedy sa blízke osoby od JPP pavlačových drbien dozvedeli, že budúci poručiteľ je počas života vagabund, má samé dlhy, nežije poctivo, užíva si grázel samé prostitútky, navštevuje herne, kasína a tak sa zriekli po smrti dedičstva.

Lenže vyšlo najavo, že na konte poručiteľa boli uložené desiatky miliónov v takej sume, ktorá by pokryla veškeré výdaje, dlhy a ešte by im polovica majetku v miliónoch, pripadla.

Lenže zrieknutie dedičstva je nezvratný právny úkon, šlus. Dedič nemá nárok ani vindru z novoobjaveného dedičstva hnuteľného a nehnuteľného majetku a to aj keby neboli žiadne dlhy, iba by sa po rokoch objavili z jasného neba nejaké nehnuteľnosti, mrakodrapy v centre mesta NewYork, možno ozrutné mrakodrapy v Bratislave, Staré mesto BA I.

Dedí sa výhradne do výšky dlhov, na majetok dedičov presahujúc nad dlhy, sa nesiahne.

A když jsou dluhy větší, než majetek? Tak si dobrovolně naloží na hřbet pěkný sračky. Ty seš génius.
Kdyby ta ženská měla tak velký majetky, tak by ty svoje dluhy dávno umořila a nežila by zpola jak bezdomovec.

Nuda väčšinou píše kraviny.
Podľa správnosti - dedič (ak prijme dedičstvo) zodpovedá za dlhy poručiteľa len do výšky prijatého dedičstva. Takže ak budú dlhy väčšie ako prijatý majetok, tým majetkom sa uhradí časť dlhov a ostatné sú NEVYMOŽITEĽNÉ. Veriteľ totiž nemá právo pri vymáhaní dlhov po poručiteľovi siahnuť na CUDZÍ majetok (majetok dediča pred zdedením).
Taký príklad: dlhy poručiteľa 1000000 Kč. Majetok (napr. dom, úspory) 80000 Kč. Veriteľ môže dostať práve tých 80000 Kč, ostatok 920000 Kč už NEDOSTANE, aj keby mal dedič 5000000 Kč v majetku.
Ale ako čítam - od 2014 vaši mocipáni to zmenili. U nás je to iné: https://www.finance.sk/182929-dedenie-dlhov-po-rodine-postup/ a je tam jedna dôležitá poznámka:
Dedič nemôže zodpovedať do väčšej hodnoty ako je samotná cena toho, čo z dedičstva nadobudne. Ak teda nič z dedičstva nenadobudnete, nemôžete zodpovedať ani za dlhy poručiteľa.

V Česku to tak nie je, dedia sa aj dlhy a to v plnej výške. Dedičstva sa dá zrieknuť aj pri dedičskom konaní, netreba žiaden predstih. Dá sa počkať na samotné dedičské konanie a až vtedy sa rozhodnúť, keď bude podrobne známy predmet dedičstva.

Nuda [84.47.7.xxx] @Prasak, 30.12.2019 14:52 #3
Zriecť sa dedičstva je chyba.

Dedí sa výhradne do výšky dlhov, na majetok dedičov presahujúc nad dlhy, sa nesiahne.

Nevím, jak je to na Slovensku - svého času jsem o tom něco četl, v Česku to už údajně neplatí (snad to platilo dřív), když zdědit, tak i dluhy v celé výši.
Ale údajně je v tom nějaký fígl, snad na začátku dědického řízení požádat o soupis majetku nebo tak něco.
Každopádně bych se poradil s nějakým zkušeným právníkem, tipuji, že exekutoři budou mít velmi dobře právně ošetřené jak z dědiců dostat co nejvíc peněz.

Výhrada soupisu pozůstalosti je to. Za to se ale platí poplatek notáři. Je tam jistota, že případné dluhy dědic platí jen do výše majetku, který zdědil. V případě předluženého bezdomovce je ale blbost za tuhle ochranu platit. Dědictví rovnou odmítnout a basta fidli.

Je to docela problém ty dluhy, dědí se samozřejmě i do mínusu, zřekneš se dědictví po matce a dědictví přejde na tvé děti, pokud jsou nezletilé, nemůžou se zřeknout dědictví, jsou nesvéprávné, otázka je, jestli se můžou za ně zřeknout dědictví rodiče, nebo jim soud ve věci řešení pozůstalosti přidělí nějakého kolizního opatrovníka z důvodu střetu zájmů s rodiči a pak se může za dítě rozhodovat i proti vůli rodičů. A tam pak není nic jisté.
https://www.nkcr.cz/casopis-ad-notam/detail/39_217-udelovani-souhlasu-s-pravnim-jednanim-za-nezletileho-v-rizeni-o-pozustalosti