Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Matciny dluhy a 16 exekuci.

Ahojte mama ma 16 exekuci je ji 60 a nezajima ji to zoje jako bezdomovec memi mista pobytu a tel cisla zjistil jsem ze ma 16 exekuci ktere neplati vdala se a ma jine prijmeni muj otec je po smrti ... az zemre prejdou ty dluhy na nas na deti? jak se ji zreknout ? dekuji

Řešení:

Dědictví lze odmítnout. Pak se nedědí ani dluhy

Zriecť sa dedičstva je chyba.

Dedí sa výhradne do výšky dlhov, na majetok dedičov presahujúc nad dlhy, sa nesiahne.

Bol prípad, kedy sa blízke osoby od JPP pavlačových drbien dozvedeli, že budúci poručiteľ je počas života vagabund, má samé dlhy, nežije poctivo, užíva si grázel samé prostitútky, navštevuje herne, kasína a tak sa zriekli po smrti dedičstva.

Lenže vyšlo najavo, že na konte poručiteľa boli uložené desiatky miliónov v takej sume, ktorá by pokryla veškeré výdaje, dlhy a ešte by im polovica majetku v miliónoch, pripadla.

Lenže zrieknutie dedičstva je nezvratný právny úkon, šlus. Dedič nemá nárok ani vindru z novoobjaveného dedičstva hnuteľného a nehnuteľného majetku a to aj keby neboli žiadne dlhy, iba by sa po rokoch objavili z jasného neba nejaké nehnuteľnosti, mrakodrapy v centre mesta NewYork, možno ozrutné mrakodrapy v Bratislave, Staré mesto BA I.

Nuda [84.47.7.xxx] @Prasak, 30.12.2019 14:52 #3
Zriecť sa dedičstva je chyba.

Dedí sa výhradne do výšky dlhov, na majetok dedičov presahujúc nad dlhy, sa nesiahne.

Nevím, jak je to na Slovensku - svého času jsem o tom něco četl, v Česku to už údajně neplatí (snad to platilo dřív), když zdědit, tak i dluhy v celé výši.
Ale údajně je v tom nějaký fígl, snad na začátku dědického řízení požádat o soupis majetku nebo tak něco.
Každopádně bych se poradil s nějakým zkušeným právníkem, tipuji, že exekutoři budou mít velmi dobře právně ošetřené jak z dědiců dostat co nejvíc peněz.

Výhrada soupisu pozůstalosti je to. Za to se ale platí poplatek notáři. Je tam jistota, že případné dluhy dědic platí jen do výše majetku, který zdědil. V případě předluženého bezdomovce je ale blbost za tuhle ochranu platit. Dědictví rovnou odmítnout a basta fidli.