Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je trestné anonymní objednání zboží na cizí adresu?

V baráku máme nervově labilní sousedku, která krade rohožky z před dveří, dělá díry do sušeného oblečení na šňůrách, atd. Jak stárne, bohužel se to zhoršuje. Poslední její kousek je excelentní - objednala na naši adresu zboží ze sexshopu za 5399 Kč. Nemůžeme to dokázat, že to byla ona. Jméno a naše adresa je na balíku správně, telefon a mail uvedený objednavatelem poště neznáme, pracovnice balíkové přepážky zabránily opsání nebo ofocení. A teď - máme to nechat být, nebo to dát na policii jako trestní oznámení na neznámého pachatele, ať to vyšetří?

loading...

Jak víš, že to byla ona?
Kdysi se mi stalo něco podobného, dobírku jsem nepřevzal, ale na poště nebyl problém si opsat adresu odesilatele. Byl to nějaký sexšop, neznámý dobrodinec mi posílal vakuovou pumpu na prokrveni vaginy (to mi řekli v tom sexšopu), asi došel k názoru, že jsem stará 3,14ča a hodí se mi to.
Na policii se obrátit můžeš, jestli s tím budou něco dělat je otázka. Je to přes 5kKč, zajímat by je to mohlo, pokud nejsi jediný postižený. Ten balík jsi doufám nepřevzal.

Proč ti vlastně bába za přepážkou nedovolila opsat si adresu odesilatele?

Pokud jsi nic nepřevzal a nezaplatil,žádnou škodu jsi neutrpěl a nemáš co hlásit policii.Škodu za poštovné může vymáhat odesilatel.Po Tobě náklady jen v případě,že zboží bylo zhotovené nebo upravené na zakázku,to bys musel zaplatit.Ale jelikož Ti předem nic asi nepřeměřovali,tak to nebude tento případ.:-)

Když se na to díváš takhle, tak bych to asi policii hlásil. Kdyby náhodou na adresátovi někdo ty náklady chtěl vymáhat. Policie to asi založí. ale pokud by k vymáhání došlo, to ohlášení by možná posloužilo jako nějaký důkaz, že proti tomu adresát něco podnikal.

Kdyby náhodou chtěl obchod něco vymáhat,použije k tomu kontaktní mail nebo telefon z objednávky.Na adresáta má jen adresu a musel by dokazovat,že si to opravdu objednal on.Takže na policii se musí obrátit odesilatel se svou škodou.Ta už pak může dle tel.čísla nebo IP něco zjistit.
Taky mi na mail občas přijde zpráva,že moje registrace nebo objednávka byla vyřízena nebo zboží odesláno.Jelikož o tom nic nevím a někdo omylem nebo úmyslně uvedl můj mail,tak to většinou jen ignoruji,při opakování odesilatele upozorním na chybu a požádám o smazání kontaktu.

Existovalo něco jako zneužití cizích práv nebo tak nějak se to jmenovalo, možná by toto mohlo být ono.
Vydávat se za někoho jiného je pochopitelně trestné. Jenom nevím, co bych polisii hlásil v takovém případě.
Myslím, že toto by měl dát policii ten e-shop až se mu balík vrátí a on zbytečně zaplatí poštovné.