Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ČR - pokuta pro nebožtíka

TL;DR: Po smrti sebevraha se ukáže, že za živa páchal trestnou činnost, za kterou hrozí pokuty od státu, ale aktuálně nikomu nic nedluží. Zdědí dědicové jeho majetek, který s trestnou činností nesouvisel?

---

Píšu román zasazený do současných reálií (až na pár odchylek jako mimozemšťani maskovaní jako lidi, tajná spiknutí, konspirace a tak, ale navenek se od naší reality neliší, tudíž platí stávající zákony a běžné úřední postupy) a tak bych se rád vyvaroval zjevných nesmyslů tam, kde to příběh vyloženě nevyžaduje. Teď stojím před problémem, který může jít po několika liniích, které se ale nakonec stejně sejdou - tak chci zvolit tu nejvěrohodnější.

Pan Karel žije na vesnici ve svém domku se zahrádkou a starým autem. Má důchod a pravidelně jezdí do města "za prací" a nijak nevyniká. Jednoho večera se ale z blízkého zrušeného dolu ozve výbuch a následně jsou tam (za zevnitř zablokovanými vraty s uříznutým zámkem - viz záhada zamčeného pokoje) nalezeny jeho ostatky roztrhané náloží výbušniny, kterou měl zřejmě někde u hlavy - všude krve jak z vola, roztrhané části těla, nepochybně jeho (dle tetování, krevní skupiny, křivě srostlého kotníku ...), jinak až na bordel a uříznutou fabku žádné škody. Jeho děti a jediní dědicové mají neprůstřelné alibi (u moře i s rodinami a cestovkou, na nenápadný výlet do čech a zpět prokazatelně není dost volného času.)

Vyšetřování ukáže, že pan Karel místo práce páchal různé "zločiny" jako prodej alkoholu nezletilým, něco s drogama, pochybné kšefty s podsvětím a tak, za které by za živa byl trestán vězením, pokutou a propadnutím "věci". Ale nikde nic nedluží a "oběti" ho nehodlají žalovat. Patrně si přišel na pěkné peníze, také dost utrácel, ale stále chybí značná částka (v hotovosti) kterou nejspíš někam ulil, či jinak utratil.

Auto (kterým to páchal) propadne státu, ale co domek, který není nijak zvláště udržovaný - dle okolí to odpovídá skromnému životu z důchodu, ostatně většina okolí má domky srovnatelné a nic nepáchá - má ho už dávno, ještě než začal "jezdit za prací" a při páchání zločinů ho nijak zjevně nepoužíval ani nezveleboval. Bude zabaven, nebo ho zdědí potomci? Bude po potomcích nějak požadována náhrada pokut, které by pan Karel dostal, kdyby jeho činy vyšly najevo během jeho života, nebo prostě "nebožtík už souzen být nemůže a ani vězněn" a tak se stát spokojí s tím autem a děti domek zdědí bez větších problémů?

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny