Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prace ve svatcích a nahradní volno

Dobrý den.
Bych potřeboval poradit.
Do teď jsem dělal 8 hod. raní směny po - pa.
Firma chce přejit na 12 hod směny R,N,V,V.
Když mi vyjde směna na svátek, mám placenou 12 hod směnu + 12 hod svátek.
Co když si vezmu za ten den náhradní volno?
Mám rentu a placený svátek je pro mně noční můrou.

Děkují.

náhradní volno?

Netuším, co je mít rentu. Ve vztahu k zaměstnání.

Hooodně dlouho jsem dělal v nepřetržitém provoze.
Pokud někdo nechtěl jít ve svátek do práce a bylo dost lidí, tak mu mistr dal volno a bylo placeno jako když má raňák placené volno v případě svátku v týdnu.
Takže žádné náhradní. Normálně placený svátek.

Úplně největší vývar, jen pro zajímavost, bylo jít na pondělí velikonoční nebo vánoční svátek na přesčas.