Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Insolvence - 30 procent - stará novela zákona

Zdravim všetky,

Jsem v insolvenci, vyhlášenou ještě před novou novelou zákona o insolvenci která trochu pozměnuje podmínky - http://www.insolvencnizona.cz/aktuality/oddluzovaci-novela-bude-platit-jen-pro-nova-rizeni/

Má otázka z ní, co se stane a co mám pak dělat, když do 5 let do konce insolvence stihnu zaplatit pouze cca. 32 procent z celkového dluhu.

Přesvědčit je musí (a teď píšu o "starém" systému) předtím, než mu insolvenci přiklepnou. Ale pokud by pak splácel mizerně, ve skluzu za plánem (30% za 5 let), nic, přidělený insolvenční správce může/musí? vyvolat další řízení a schválená insolvence může být zrušena (podmínky schválené insolvence se neplní) a vše se vrací do stavu před insolvencí.

Dnes už to pro dlužníky tak přísné není, opravdu se může stát, že ani s vynaložením maxima úsilí nezaplatí ani kačku a za 5 let je oddlužen.

Každopádně je v tom i morální hodnota, ten člověk v novém zákonu musí žit 5 let z minima což je 3 400, věřitelé třeba nedostanou nic ale za to ten dlužník si pro příště uvědomí že do insolvence radši už nikdy nechce a bude budoucí závazky plnit nebo si na sebe vůbec radši nebrat. Ve starém systému člověku při výdělku tak cca 11 tisíc vždy zbyde kolem 9000 ... a když bude brát přesně jenom 9000, nejmene mu zbyde 6000..to je pořád lepší než 3 400

Každopádně ve starém systému do pěti let stačí zaplatit 30 a více procent a na konci insolvence požádat soud a prominutí všech zbylých dluhů, mě zajímá jestli to soud automaticky promine, protože dlužník podmínku splnil