Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se ujistit, že je to on? (pachatel)

Ahoj, máme na kameře v celkem přijatelné kvalitě pachatele větší krádeže. Máme tip, kde pachatel bydlí, ale nejsme si 100% jistí, že je to on. Jak se ujistit, že je to 100% on? A jak to policie zjistí? Protože policie se dost cuká s tím vůbec něco dělat, tak bysme potřebovali předložit na stůl tvrdší data než jen, domníváme se, protože je mu dost podobný. Protože oni tam vůbec nechtějí jet ho vyhledat, dokud to nebude jisté.. vůbec celkově ten jejich přístup je dost špatný.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Díky za odpovědi, ale toto neřeším. Řeším, jak prokázat, že to je on. Např. pomocí nějaké SW, kdy vy…
Dík moc 01.04.2020 13:49
Dík moc
Jedine podať osobne, písomne, do zápisnice, u miestne a vecne príslušného oddelenia PZ CZ, podľa sku… poslední
Nuda 02.04.2020 12:43
Nuda

Díky za odpovědi, ale toto neřeším. Řeším, jak prokázat, že to je on. Např. pomocí nějaké SW, kdy vyfotíme dotyčného a porovnáme se záznamem z kamery. Mít větší jistotu, že to on opravdu je.

Jedine podať osobne, písomne, do zápisnice, u miestne a vecne príslušného oddelenia PZ CZ, podľa skutkovej podstaty miesta spáchaného činu a trvalého pobytu oznamovateľa (alebo štátnemu zástupcovi), trestné oznámenie podľa šablóny príslušného paragrafu vykonávacieho Tr.poriadku a Tr.zákona.

Tento tr.podnet, tr.oznámenie je nutné doložiť subsidiárnym, vlastným kamerovým záznamom na externom nosiči s označenou prílohou o tomto zázname v hd kvalite s presným určením času podľa kalendárneho roku mesiaca, dňa, hodiny, minúty, sec., s označením osoby podozrivého páchateľa (jeho trvalým pobytom, menom, apod.) s vyžiadaním si v lehote do 30-dní. podľa Tr.řádu o vyrozumení šetrenia v meritórnom uznesení polície poslané písomne, DVR I. trieda na tvoju adresu.

Ak by vec fízlel zamietol, máš možnosť sa v lehote do troch dní odvolať, podať proti akémukoľvek uzneseniu sťažnosť na nadriadený dozorný OČTK orgán (u nás prokouš, v ČR je to státní zástupce).

Polícia ťa zo zákona musí upovedomiť, polícia je tiež zo zákona povinná prijať každý jeden podnet spísaný a v.r. podpísaný osobne na oddelení pred vyšetrovateľom. O čom sa spraví fízel úradný záznam. Musíš ale požiadať fízla, aby ťa písomne vyrozumel do tridsiatich dní, lebo inak vec ukončí, zahodí a ty sa o tomto úkone nedozvieš.

Len si dávaj bacha na presnú formuláciu v prípade označeného páchateľa, vždy použi prívlastok: podozrivý páchateľ, i keď ho v podaní jasne označíš následne jeho plným menom, dátumom narodenia, trvalým pobytom. Lebo v opačnom prípade by si mohol byť krivo obvinený z úradnej moci ex officio alebo samotným páchateľom, ak by sa vyvrátilo podozrenie. Stačí mať úmysel niekoho krivo obviniť, nemusí sa vzniesť uznesenie spojené s šikanou, perzekvovaním a predvolávaním tejto osoby na výsluchy zo strany štátneho orgánu. Tak káže litera zákona s príslušnou judikatúrou. Nemusíš podať tr.oznámenie na neznámeho páchateľa, len tohoto zločinca treba označovať pred jeho menom a oslovením, ako "podozrivý páchateľ", aby si bol v ažurite, chránený pred prípadným postihom v zmysle platného zákona.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru