Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Strom na pozemku

Dobrý den,
Mám na rohu pozemku vzrostlí strom.Přes cestu teď začali stavět barák který je v dosahu toho stromů.Jak je to se zakonami kdyby jim ten strom na ten barák spadl?Kdo by za to mohl?Kdo by co platil?
Děkuji za odpověď.

Wikan to zodpověděl. Napiš co je to za strom a zda je na otevřeném prostranství. U jehličnanů je problém v zimě s mokrým sněhem a námrazou, u listnáčů je tento problém v zimě nejvíce u topolů. Hlídejte si zda na něm nejsou suché větve. Pokud máte opravdu obavy tak si požádejte na obecním úřadě o pokácení. Nyní to v době vegetačního klidu do konce března nestihnete, tak můžete začít až na podzim.