Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spolecenske vesnicke spolky a nouzovy stav

Dobry den, prosim o radu. Ze vcerejsim vyhlasenim nouzoveho stavu nevime jak se zachovat u nas na vesnici s hospodou. Mame misto v kulturnim dome kde se cepuje pivo. Spolek je veden pod Sborem dobrovolnych hasicu. Jako klub pouze pro cleny SDH. Prosim o radu. Je zakonna povinost ted toto misto nenastevovat??? Dekuji

Pokud se vás nesejde více, než 30 kusů, pak to zakázáno není. Je samozřejmě na uvážení každého, jestli mu stojí za to riskovat a nevydrží bez vaší klubové "hospody" (ve skutečnosti to juistě není jako hospoda, resp. restaurační zařízení vedeno).

Mne jenom rozhodilo kdyz byla tiskovka ze rikali vcetne spolecenskych klubu. Je to vedene normalne pod icem jako spolek.Tak jsem myslel ze to je ono. Ja to vydrzim chodim tam max 1x tydne. Ale jen jestli se to ma zavrit nebo ne. Byva tam max 20 lidi. Ale otevira se zase az v 20:00

Natiskovku se vykašlete, nemáte povinnost se řídit tiskovkou, ale zákony. A ten stanoví:

s účinností ode dne 13. března 2020 od 6:00 hod. přítomnost veřejnosti v provozovnách poskytovatelů
některých služeb – posilovny, přírodní a umělá koupaliště, solária, sauny, wellness služby, hudební
a společenské kluby, zábavní zařízení, veřejné knihovny a galerie;

Dle mého soudu neprovozujete "společenský klub", ale jak jsem psal - rozmyslete si, jestli to nutně potřebujete a potřebujete riskovat.

Účelem nařízení vlády je omezit styky lidí na minimum, ale vždycky se najdou takoví, kteří mají potřebu to obcházet a hledat skuliny v zákonech a dělat, že se jich to netýká. To si neumíte odepřít to podělaný pivo v zájmu zdraví všech? Jak svýho, tak své rodiny a celýho okolí? Tak snad to chvilku vydržíte, ne? Spoustě lidí to prostě nedojde, dokud sami nebudou chrchlat v horečkách v posteli.

Jestli jsi to ještě nepochopil, jde o TVOJE ZDRAVÍ. Zákazy, pokuty, tresty sice možná jsou důležité, ale to si musíš srovnat v hlavě své priority. Nebo jsou ti 3 roky, že potřebuješ takové rady ?