Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neschopenka z důvodu obavy nakažení COVID-19

Dobrý den. Jsem zaměstnán jako obsluha největší čerpací stanice v kraji. Jelikož se situace ohledně šíření nákazy zhoršuje, tak mi můj ředitel doporučil z důvodu ochrany zdraví jít na neschopenku. Chci se zeptat, zda-li je to vůbec reálné toto u doktora získat? Lidé chodí stále bez ochran úst, nosu, pracuje se s hotovostí a lidí jsou samozřejmě stovky. Co je nejlepší v takové situaci udělat? Děkuji.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Když má ředitel obavy o zdraví pracovníků, může jim dát placené volno. Podobných šmejdů bude čím dál…
karel 18.03.2020 11:45
karel
Proč šmejdů? A jakých?:-)
vla 19.03.2020 07:00
vla
Je to prekážka v práci zo strany zamestnávateľa. Takže on musí platiť (podľa vášho zákonníka práce -… nový
yYy 28.03.2020 11:15
yYy
Ředitel nejspíš myslel abyste šel marodit. Ne abyste vykládal lékaři pppppy jako ředitel o ochraně z… poslední
Kiksfix 29.03.2020 15:38
Kiksfix

Je to prekážka v práci zo strany zamestnávateľa. Takže on musí platiť (podľa vášho zákonníka práce - vyhľadaj si) buď 100%, alebo týmto zákonom stanovené % mzdy + odvody. Takže ťa jednoducho vyzve na to, aby šiel na PN, potom bude platiť len (u nás 10 dní) nemocenskú a potom to platí štát. A samozrejme - už neplatí odvody, lebo musí poistencom štátu v tejto dobe. A on ušetrí.

Ředitel nejspíš myslel abyste šel marodit. Ne abyste vykládal lékaři pppppy jako ředitel o ochraně zdraví. :-) V takové situaci je nejlépe si vzít tu neschopenku. Třeba na bolest zad, nebo ucha a tím ochránit své zdraví. :beer: Samozřejmě pokud tu chorobu lékař objeví. :-D

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru