Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Na chalupu v dnešní době

Ahoj.
Porušuji a riskuji právně něco, když se kvůli korona-viru na víkend místo doma, zavřu na chalupě?
Nejsem v karanténě, normálně chodím do práce, a nic mi není.
Je přeci spousta lidí, co dojíždějí autem do práce i 50 km.....tak snad mohu přejet z jedné své nemovitosti do druhé taky..?
Lidé z měst se courají po parcích, ale já se nikde courat nehodlám. V práci sednu do auta, a vystoupím zase pouze u svých dveří.
Mám tam jezírko s koi kapry, a voliéru s andulkami...musím se postarat.
Díky.

Je potřeba použít rozum... takže ano, neměl by to být problém, pokud to proběhne jak popisuješ.

Taky mám za barákem latifundie, v chlívku mňam mňam králíky, švagr v jiném baráku než je jeho jinde slepice... přece to nenecháme skapat? Na poli nepotřebuji roušku/respirátor, potřebujeme nasadit erteple, mrkev, cibuli, potřebuji rotavátorovat - prostě to udělám a jsem přesvědčen, že tím nic neporušuji. Nikdo se mi po latifundiích netrajdá, nikoho nenakazím, nikdo nenakazí mě.

Problém to být může: Policisté kvůli koronaviru pohlídají řidiče, zbytečné výletníky čeká pokuta

Policie bude od pátku sledovat, zda lidé dodržují omezení cest nebo zybtečně vyráží na chalupu či jiný výlet.
„Pokud jde o kontrolu chalupářů - nemáme v úmyslu provádět kontroly ‚preventivně‘ - byly by neúčinné. Výmluvy typu ’jedu na nákup, jedu z práce, vezu babičce oběd’ nelze ověřit ,“ řekl mluvčí policejního prezidia David Schön.
„Lze očekávat, že zafunguje takzvaná ’sociální kontrola’, kdy pravděpodobně přibude oznámení ze strany obyvatel malých obcí, kteří se obávají zavlečení nákazy z velkých měst,“ pokračoval.

Já jen dodám: Chce to zdravý rozum, než nějaké právní laborace nad porušováním/neporušováním!

1. chovejte se vždy tak, jako byste byli nakažení
2. používejte roušky, pokud jste ve veřejném prostoru - je to ochrana ostatních, ne vaše
3. Když už jedete z města na venkov, tak se odseparujte od místních

Policajti mají u mě plusové body za rozumný přístup.

edit: naopak mě serou kuřáci, kteří si nedokáží chvíli odpustit kouření - třeba i na zastávkách, kde to je zakázáno i v běžných dobách. Že v tom okamžiku nemají roušku na hubě, je celkem logické.

To jsou idioti. Taky hulím a když už musím venku (logicky jde rouška "na půl žerdi"), tak jdu někam bokem abych nebyl blízko jiných lidí. To dělám i za normálních časů.

Takových kuřáků je taky plný internet, mnoho z nich se domnívá, že na ty jejich smrady (zejména z levných cigaret) stačí pár metrů, ale houby, i desítka metrů může být málo, jak moc dráždivě to smrdí. Dalších mnoho takových těch, co prý odstoupí, kde nikdo není, existuje jen na tom internetu. Realita je jiná a sice, že den co den a to každý den, při cestě mhd dýcháme tenhle cigaretový smrad, jakoby nestačil ten z výfuků a komínů. A táhne to z nich i po odhození cigarety a nastoupení do vozu, člověk by blil. Ti co to dělají u vlastních kočárků, jen potvrzují evoluční teorie a OSPOD by měl začít konat konečně svou zákonem danou práci. O kuřácích elektronických ani nemluvě, ti si myslí, že jsou neškodní a o to horší to pak je, když s tím nejraději uvnitř budovy vytasí. Kuřáci na balkónech znehodnocující byty všech, kdo mají ventilačky po větru, který samozřejmě smrdí a o stěnu se láme i nahoru a dolů. A dobytci, kteří kouří doma i když tam mají děti.