Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Na chalupu v dnešní době

Ahoj.
Porušuji a riskuji právně něco, když se kvůli korona-viru na víkend místo doma, zavřu na chalupě?
Nejsem v karanténě, normálně chodím do práce, a nic mi není.
Je přeci spousta lidí, co dojíždějí autem do práce i 50 km.....tak snad mohu přejet z jedné své nemovitosti do druhé taky..?
Lidé z měst se courají po parcích, ale já se nikde courat nehodlám. V práci sednu do auta, a vystoupím zase pouze u svých dveří.
Mám tam jezírko s koi kapry, a voliéru s andulkami...musím se postarat.
Díky.

Já jen dodám: Chce to zdravý rozum, než nějaké právní laborace nad porušováním/neporušováním!

1. chovejte se vždy tak, jako byste byli nakažení
2. používejte roušky, pokud jste ve veřejném prostoru - je to ochrana ostatních, ne vaše
3. Když už jedete z města na venkov, tak se odseparujte od místních

Policajti mají u mě plusové body za rozumný přístup.

edit: naopak mě serou kuřáci, kteří si nedokáží chvíli odpustit kouření - třeba i na zastávkách, kde to je zakázáno i v běžných dobách. Že v tom okamžiku nemají roušku na hubě, je celkem logické.

To jsou idioti. Taky hulím a když už musím venku (logicky jde rouška "na půl žerdi"), tak jdu někam bokem abych nebyl blízko jiných lidí. To dělám i za normálních časů.

Takových kuřáků je taky plný internet, mnoho z nich se domnívá, že na ty jejich smrady (zejména z levných cigaret) stačí pár metrů, ale houby, i desítka metrů může být málo, jak moc dráždivě to smrdí. Dalších mnoho takových těch, co prý odstoupí, kde nikdo není, existuje jen na tom internetu. Realita je jiná a sice, že den co den a to každý den, při cestě mhd dýcháme tenhle cigaretový smrad, jakoby nestačil ten z výfuků a komínů. A táhne to z nich i po odhození cigarety a nastoupení do vozu, člověk by blil. Ti co to dělají u vlastních kočárků, jen potvrzují evoluční teorie a OSPOD by měl začít konat konečně svou zákonem danou práci. O kuřácích elektronických ani nemluvě, ti si myslí, že jsou neškodní a o to horší to pak je, když s tím nejraději uvnitř budovy vytasí. Kuřáci na balkónech znehodnocující byty všech, kdo mají ventilačky po větru, který samozřejmě smrdí a o stěnu se láme i nahoru a dolů. A dobytci, kteří kouří doma i když tam mají děti.