Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vlastní byt je nutné platit nájemné?

Pokud člověk byt vlastní (je mi 15 let a jednou bych měl zdědit byt po otci, ten byt asi budu "vlastnit" když ho zdedim, ale budu muset platit nájemné, nebo jen energie, vodu, plyn nějaké poplatky, a asi daň (krádež) z nemovitosti? Nájemné platit nebudu když budu byt vlastnit?

Jak to tedy funguje, sestra je odstěhovana a má vlastní byt a partnera, za nějakou dobu se odstěhuje do Německa. Takže ten byt dostanu já nebo kolik dostane sestra, když už bude dávno odstěhovana, táta říkal že ten byt bude můj.

Nečetl jsem to všechno nijak důkladně, ale těm, co letos koupili nemovitost a zaplatili daň z převodu, by jim vrátil stát zpět. Ale tihle už by si do budoucna nemohli odepisovat úroky z hypotéky z daní.
Když jsi to koupil v roce 2017, tak samozřejmě nevrátí, ale budeš moct dále odepisovat úroky.

Informace bez záruky, kdo chce, dohledá si to na netu sám.