Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Postavení kontejneru na suť na místě kde mám věcné břemeno parkování

Zdravím. Rekonstruujeme nově koupený byt ve společném domě s jedním dalším spolumajitelem. Plocha před domem je jejich ale my na ní máme věcné břemeno chůze a jízdy osobním automobilem a parkování osobního automobilu. Firma, co nám dělá rekonstrukci, na to parkovací místo postavila kontejner na suť. Sousedi od nás požadují odstranění kontejneru, s tím že břemeno je pro parkování osobního automobilu. Podotýkám, že s nimi máme od začátku problémy. Hned po zahájení ohlášené rekonstrukce na nás podali stížnost atd. U kontejneru argumentují mimo jiné i tím, že je podstatně větší než auto a že značně omezuje průchod. Větší je jen o trochu a je postavené tak ke straně, k plotu, jak by auto nešlo parkovat a mít možnost otevřít dveře, takže rozhodně průchod neomezuje víc než zaparkované auto. Mají právo od nás odstranění kontejneru požadovat?

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Jen je nechte, ať si stěžují.V téhle době se tím žádný úřad moc aktivně zabývat nebude a zvlášť tako…
Karel04 18.04.2020 13:08
Karel04
Souhlas s Karlem 04. Nech je ječet. Žádný úřad se tím nebude zabývat jelikož se jedná o soukromý poz… poslední
nerady 18.04.2020 19:27
nerady

Jen je nechte, ať si stěžují.V téhle době se tím žádný úřad moc aktivně zabývat nebude a zvlášť takovou prkotinou.Sousedům řekněte, že ten kontejner váš není a povolení jste té firmě nedávali, tak ať si stěžují na tu firmu.Než se to někde projedná, bude kontejner už asi pryč.

Souhlas s Karlem 04. Nech je ječet. Žádný úřad se tím nebude zabývat jelikož se jedná o soukromý pozemek. Můžou akorát podat žalobu a k tomu budou muset složit nějaké peníze. Problém je, že tam budete do budoucna bydlet a jak se budou vyvíjet sousedské vztahy. Musíš zjistit co na ně bude platit. S někým se jde dohodnout a na někoho platí "bububu".

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru