Nesmyslný příběh - porušená lidská práva
Našla jsem na internetu tento nesmyslný příběh, který má být údajně podle skutečnosti. Začala jsem v něm hledat porušená lidská práva, a našla jich 6. Našli jste i nějaké další ? Hezký den a děkuji
Pošťák a příležitostný youtuber Filip při čtení cizích dopisů zjistil, že paní Kacgijev doma ve slonovinové krabičce uchovává celoživotní úspory a rozhodl se je ukrást. Vloupal se do jejího bytu, ale v dopise popsanou krabičku nemohl najít, a tak se rozhodl, že na paní Kacgijev počíhá a počká až se vrátí z práce. Aby si zkrátil dlouhou chvíli, tak se přihlásil na její počítač a začal jejím jménem na soc. sítích uveřejňovat rasistické příspěvky, jak bylo jeho zvykem. Krátce poté se paní Kacgijev vrátila domů a střetla se s Filipem. Ten využil jejího šoku a udeřil ji do čela tupým předmětem, čímž ji omráčil. Následně ji svázal šňůrou na prádlo a s cílem zjistit polohu ceněné krabičky ji začal vyslýchat. Při výslechu se jí nezdráhal ostříhat vlasy či užívat techniky waterboarding. Celé své počínání živě sdílel se svými fanoušky na Youtube. Po celé tři hodiny paní Kacgijev opakovala, že si krabičku odnesl její manžel. Filip se po svém marném snažení vzdal, vzal si pár šperků a cenností a odešel. U následného soudu pošťák Filip argumentoval, že se jednalo pouze o sociální experiment, tzv. prank, že to vše byla jen legrace. Soudce, Filipův strýc, celou legraci pochopil, ale současně přiznal, že k takovému případu nemá kompetenci a že celý případ má řešit policie, která rozhodne dle vlastního uvážení. Paní Kacgijev nebyla k řízení přizvána s tím, že moc dobře neovládá češtinu, takže by ani nerozuměla. Filip byl policií odsouzen k trestu odnětí svobody. Soudce však zasáhl a dle zásady presumpce neviny výkon trestu pozastavil.
1-čtení cizích dopisů
2-vloupání do bytu
3-zveřejňování rasistických příspěvků
4-úder do hlavy, svázání šňůrou, ostříhání vlasů, technika waterboardingu
5-sdílení na youtube
6-krádež šperků a cenností
Úkolem bylo najít porušení lidských práv a ne najít spáchané trestné činy.
Presne tak, ak bol obvineny z porusenia ludskych prav nemoze byt odsudeny za nieco ine. To sa riesi v samostanom sudnom konani.
Rozpravka o strykovi je fajn, ale v reale by to bolo napadnutelne (pribuzensky vztah=zaujatost sudcu) aj bez pouzitia advokata a odvolaci sud by tento pripad urcite vratil na prejednanie okresnemu sudu a bol by prideleny inemu sudcovi.
"Filip byl policií odsouzen k trestu odnětí svobody." - to myslíš vážne? A ktorý policajt si obliekol talár?
Nadpraporčík Kacgijev. Hned potom, co se oholil a udělal si waterboarding.
Nesmysl. Známý pachatel, tedy Filip se dopustil několika trestných činů. Soudce, Filipův strýc by měl vědět, že policie v takových případech nerozhoduje, ale rozhoduje soud. Policie koná přípravné řízení nad kterým dozoruje státní zástupce, který poté podává obžalobu k soudu.
Nesmysl, měla by mít tlumočníka.
Další nesmysl. Policie nikoho neodsuzuje ani netrestá, rozhoduje soud, trest uděluje soud. Soudce nemohl tento případ zastavit, protože Filip skutky spáchal a že byly ze srandy na tom nic nemění.
Tohle ani jako fikce neobstojí. Soudce není nestranný (příbuzný), soudce nesoudí, policie soudí a když odsoudí, soudce vytasí presumpci neviny (když je odsouzen, je vinen).
Tohle vymyslel tak někdo v sedmé třídě základní školy.
A ještě něco - k soudu ji nepustili,v že by nerozuměla, ale když ji mučil, tak to se s ní Filip domluvil, taky divný.
A co potřebuješ poradit?Tohle je právní poradna,na blbosti a úvahy jsou tu Debaty.
A na jiné poradně jsi byl vasekburech.To pohlaví si upřesni, to je větší problém.