Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Porušení GDPR

Dobrý den.

Můj problém spočívá porušení GDPR od firmy, které jsem souhlas neposkytl.
Při nákupu jsem si to bral kvůli ceně přes úvěr , který opravdu byl výhodný. Avšak mi byly špatně dodány papíry a informace.
Následně po zaplacení , jsem si řekl proč bych chtěl chtít tuto kartu od uvěrové společnosti , když už jsem úvěr zaplatil a vynuloval.
Avšak nejmenovaná společnost tento papír poslala i bez mého souhlasu ( nechápu ), i když jsem jim psal email , že tento souhlas jim nedám.

Celou věc bych neřešil kdyby se k zakazníkům chovali slušně a dané zboží bych měl doma. Avšak není ještě ani vyrobené a nikdo nekomunikuje.

Mám někdo radu jak postupovat ?

ps: tyčinku snikers jsem si dal a jsem v pohodě

Jestli to chápu dobře, v obchodě XY sis koupil nějaké zboží na splátky, obchod spolupracuje s Home Credit. Obchod splátky vesměs neposkytuje, splátky (revolvingový úvěr) ti poskytl Home Credit, proto jsi musel podepsat souhlas se zpracováním osobních údajů. Kdyby jsi nepodepsal, úvěr (splátky) by jsi nedostal. Nechápu co řešíš, pokud jsi úvěr doplatil, kartu jim pošli zpět, zruš veškeré služby (pokud nějaké jsou) a odeber jim souhlas se zpracováním osobních údajů. Takhle to dělám vždycky a problém jsem ještě neměl.

Úvěr se vyplnil přes software.
Kde všechny mé detailní informace k poskytnutí úvěru byly potvrzeny.
Avšak jsem nedostal papír k podepsání GDPR aby mi tu kartu mohli poslat. Coz mi nedodal prodejce. Až po té co jsem kontaktoval homecredit mi bylo sděleno , že čekají na tento dokument. Tak jsem jim řekl , že je to zbytečně když už ukončují doplacenou smlouvou.

Takže jsem prodejce kontaktoval emailem. Kde jsem napsal , že souhlas nedám když už ukončují smlouvu.

Nicméně , posléze mi přišla karta. Od HomeCreditu mi bylo sděleno , že potvrzení na papíře jim poslal prodejce.

Dostal jsem fotografii dokumentů , který mi měl být dan pri prodeji.

Takže kdo podepsal tento dokument?
Snad jsem to vysvětlil.

Ten souhlas se zpracováním osobních údajů lze potvrdit i elektronicky, třeba smskou. Pokud ti Home Credit poslal podepsané potvrzení se souhlasem se zpracováním osobních údajů a ten podpis není tvůj, tak ho někdo zfalšoval. Tak jak píše Wikan, můžeš to oznámit na Policii.