Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Daň z nemovitosti

Nevíte někdo, jak se vlastně stanoví daň z nemovitostí? Připadá mi nesprávné, aby člověk žijící na okraji Prahy, v ulici bez kanalizace, bez řádné vozovky a bez rozvodů plynu platil stejnou daň jako vlastníci nemovitostí ve stejné obci, kteří všechny uvedené vymoženosti mají?

Daň z nehnuteľnosti sa neposudzuje podľa toho, či je tam kanalizácia, plyn, komunikácia. Tieto veci majú vplyv na HODNOTU nehnuteľnosti (ak by si predával/kupoval).
Daň z nehnuteľnosti je vypočítavaná podľa toho, akú sadzbu určí správca dane za meter štvorcový v danom území, lokalite.
Takže plačeš na nesprávnom hrobe, že nemáš cestu, kanalizáciu, plyn - daň to neovplyvní a sťažuj sa miestnej samospráve, prečo nemáš tie inžinierske siete ako ostatní.