Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Účel užívání stavby

Zdravím,

hygiena prohlásila, že když jsou v tělocvičně postaveny imobilní překážky, tak už se nejedná o tělocvičnu a je nutná rekolaudace. Existuje někde v zákoně, vyhlášce definice tělocvičny a jaké "účely užívání stavby" vůbec existují?

Díky

Proč tam ty překážky jsou? Nebylo by foto? K čemu ta místnost teď slouží doopravdy? Dá se tam natáhnout síť a zahrát volejbal?
Vybavuje se mi, že v podniku co jsem tam kdysi pracoval byla výrobní hala, bylo tam parní topení. Pak do té haly nastavěli přepážky a předělali to na kanceláře. To parní topení se muselo předělat na teplovodní, kvůli bezpečnosti, že parní topení v malých místnostech snad nebylo bezpečné, možná proto, že kdyby prasklo, tak v malé místnosti by nebylo kam utéct.

Pokud překážky nejsou pevně (nerozebiratelně, přizděné či přibetonované ) spojeny s budovou tak se pořád jedná o tělocvičnu. Například hrazda pro gymnastická cvičení se musí přišroubovat aby se na ní dalo cvičit, tím pádem se jedná o tělocvičné nářadí.

Asi bych použil vruty které mají na konci metrický závit. Pokud je to přišroubováno normálními vruty tak to možná neberou jako rozebíratelný spoj. Tím, že by překážky byly přišroubovány normálními maticemi, tak by se jednalo o rozebiratelný spoj. U úřadů bych argumentoval, že stejně jsou montovány úchyty na lezeckých stěnách. Pokud je v okolí lezecká stěna tak se zkus zeptat jak to bylo u nich se schvalováním.