Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Czechcom.cz obchodní podmínky pro pronájem

Chtěl bych se zeptat, děda si objednal telefon z czechcom.cz prostřednictvím jejich e-shopu. Zaplatil předem na účet, telefon za pár dní došel OK. Dnes mu do mailu došel dotazník spokojenosti s nákupem zboží a on ke svému zděšení zjistil, že podle recenzí na tohoto prodejce, si telefon nekoupil, ale pronajal. Při objednávání telefonu nic nenasvědčovalo tomu, že se jedná o nájem věci, v závěru objednávky bylo políčko na udělení souhlasu s obchodními podmínkami, který učinil, pravda, nečetl je, nečekal, že místo obchodních podmínek pro prodej zboží byly v linku odbchodní podmínky pro pronájem výrobků. Obchodní podmínky v závěru obsahují formulář na odstoupení od smlouvy a větu v tom smyslu, že se všechny vztahy mezi pronajímatelem a nájemcem řídí právem Slovenské republiky, protože tam je umístěna organizační složka firmy, která sídlí ve Velké Británii. V ČR funguje obchodní zástupce Turbado.cz s.r.o. v Českých Budějovicích. Děda je z toho v šoku, neví co má dělat, jestli mobil vrátit a odstoupit od smlouvy do 14 dnů, protože z těch podmínek se dočetl spoustu povinností, jelikož ten mobil oficiálně není jeho, ale je majetkem pronajímatele. Zaplatil za něj hodně peněz, ale je to údajně nějaký depozit, nebo kauce ... navíc se tam ročně má platit nějaký (sice zanedbatelný) pronájem, ale musí ročně vypisovat nějaké formuláře o telefonu, zasílat je firmě, oznamovat různé změny, případné poškození telefonu, ztrátu...zkrátka papírování pod nějakými sankcemi za nesplnění těchto povinností. Navíc, na webovkách czechcom.com jsou uvedeny jak obchodní podmínky pro prodej tak obchodní podmínky pro pronájem, ale při objednání zboží přes e-shop to nenabídne možnost volby, prostě jen políčko pro souhlas s podmínkami pod linkem, kde jsou přednastaveny obchodní podmínky pro pronájem (i když v recenzích na Heurece se firma vyjádřila, že je tam možnost volby). Nemáte s tímto nebo podobným případem nějaké zkušenosti a co byste mu doporučovali? Vrátit (na vlastní náklady) telefon a modlit se, aby firma vrátila peníze, nebo si ho nechat a po celou dobu užívání se děsit, co si firma vymyslí za podmínky a on je bude muset akceptovat? Děkuji.

Předmět Autor Datum
To je nejaka blbost tie telefony maju drahsie ako v inych eshopoch a este to za taku cenu aj prenaji…
fleg 14.05.2020 20:41
fleg
Vrátíme ho. poslední
Filip_ 16.05.2020 13:28
Filip_
Provozovatel eshopu a poskytovatel služeb: TEULTD LTD, Suite 2, First Floor, Kenwood House, 77A She…
karel 14.05.2020 21:47
karel
Jsou tam oboje podmínky, myslím na jejich webovkách, ale při objednávání zboží je tam kolonka, ktero…
Filip_ 16.05.2020 13:27
Filip_

Provozovatel eshopu a poskytovatel služeb:

TEULTD LTD, Suite 2, First Floor, Kenwood House, 77A Shenley Road, Borehamwood WD6 1AG, United Kingdom
Ve věci týkající se TEULTD LTD, organizačná zložka., Šafárikova 39/5922, 080 01 Prešov, Slovensko

Mají tam podmínky pro prodej i pro pronájem. Snad má nějaký doklad, aby zjistil, co vlastně proběhlo. Z recenzí se to nezjišťuje. Na stránkách je i formulář pro odstoupení od smlouvy.

Jsou tam oboje podmínky, myslím na jejich webovkách, ale při objednávání zboží je tam kolonka, kterou člověk nakupující z e-shopu musí vyplnit, že rozumí podmínkám a když se klikne na ten lik, kde jsou "schované", jsou tam podmínky pro pronájem, není tam výběr mezi podmínkami pro prodej nebo pro pronájem. Protože se nám to zdá nesolidní, tak budeme telefon vracet ve 14 denní lhůtě. Jen mě mrzí, že jsme si nejdřív nepřečetli recenze na e-shop, poučení pro příště.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru