Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úmrtí pronajímatele

Dobrý den , chtěl bych vás poprosit o radu.
Bydlím v bytě v prvorepublikové vile v Praze, kde jsou ještě další 3 byty , majitelka vily bohužel minulý týden zemřela.
Nyní se zde začal objevovat její nevlastní syn ( syna si přivedl její již také zesnulý manžel do manželství s ní) , ale já vlastně oficiálně nevím , kdo je dědic, proto mu nechci platit nájem, aby mě pak případně realný dědic nenařkl z toho že nyní neplatím nájemné ( nájem jsem vždy platil v hotovosti za minulý měsíc).

Jak se to v takovéto situaci prosím řeší ?
A přechází najemní smlouva automaticky na nového pronajímatele?

Děkuji moc všem

Jak píše Wikan notářská úschova to jistí. Dědictví bude chvilku trvat, jelikož se musí udělat odhad ceny nemovitosti a dědic bude muset zaplatit příslušný poplatek notáři zvýšený o DPH. Jak popisuješ tak vilka pod 10 miliónů nepůjde a poplatek se bude pohybovat v řádu vyšších desetitisíců a možná i překročí 100 tisíc Kč.

Možná mě Wikan opraví, ale osobně si myslím, že peníze můžeš složit u kteréhokoliv notáře, nebo se rovnou u notáře zeptej a on ti odpoví. Notář je něco jako soudce a jeho rozhodnutí je jako rozsudek soudu. Jinak za to uložení peněz budeš muset platit. Do 100 tisíc je to 1,2% z částky, kterou u notáře ukládáš.