Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přecenění rozbité věci

Dobrý den,

před pár měsíci jsem byl na maturitním plese kamarádky a s kamarádem jsme v opilosti rozbili gastro vozík (nerezový vozík pro převážení nápojů/nádobí atd.) v kulturním centru kde se ples konal. Paní (zřejmě správkyně objektu nebo tak něco) si od nás opsala telefonní čísla a čísla OP a říkala, že ho zaplatíme, s čímž jsme počítali a souhlasili.

Když mi po pár měsících zavolala že koupili nový vozík, řekla si o cenu kolem 6 000,- což mi přišlo divné, protože co jsem se koukal na internet na ceny těchto vozíků, ceny těch podobných tomu který jsme zničili se pohybovali v rozmezí 2 až 3 tisíce.

Ani jeden z nás nemáme pojistku na "blbost" a tak to asi budeme muset zaplatit, ale ta cena se mi zdá příliš vysoká. Jak se máme vůči tomuto bránit (jestli se vůbec dá)?

Děkuji za připadnou odpověď.

Peníze bych jí položil na dřevo oproti předložené faktuře.
Gastrovozíky jsou různé kvality, tedy co vidíte na netu, nemusí být to stejný jako to, co jste rozbili. Nehledě na to, že paní správkyně měla kvůli vám zbytečnou práci navíc. Jste dva, tj. 3 litry na každýho, to snad dáte dohromady. Buď rád, že to nebylo výčepní zařízení.