Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Překážky v práci na straně zaměstnavatele

Dobrý den, dnes nás firma informovala, že od zítra nemáme chodit na až 3 týdny a budeme za 80% doma z důvodů překážek v práci na straně zaměstnavatele. Jelikož jsme to nedostali písemně, zajímalo by mě zda toto jednání firmy je normální a není nějak protiprávní. Budou mi zkracovat plat, aniž bych cokoliv podepsal a měl to na papíře. Nebo to má váhu i slovně? Předpokládám, že to dostaneme opožděně, jelikož firma všechno řeší ledabyle, nenormálně dlouho a nevhodně, ale nelíbí se mi to a chci vědět zda bych to měl nějak řešit, co mohu dělat.
Pak bych se chtěl zeptat, zda se těchto 80% bere z hodinovky, nebo z průměrné mzdy i s prémiovou složkou, či jen z osekaného základu. Děkuji

Proboha, to jsou zaměstnaci, ještě že nemám takové zaměstnance.

Postup zaměstnavatele i s těmito postupy je popsáno v zákoníku práce. Vy víte prd, ale víte, že je bude nejlepší žalovat?
Průměrná mzda krácená o 20%. To Vám nestačí, když budete doma válet šunky?

Firma Vás informovala nějakým stylem, jak to proběhlo? Porada, každému to sdělil vedoucí na pracovišti? Popište to lépe.

Vím prd, proto se ptám. A vy víte prd o mé firmě. Ne každý si může dovolit ztratit 20% mzdy a jsou lidi, kteří nestojí o to válet šunky doma, stojí o normální práci za 100%. Jsou lidi co všechno posrali, jinde by je okamžitě vyhodili a teď se v kanclech chichotají a je jím to u prdele sedí tam dál bez postihu za 100% a my jsme na tom bití. Není to jen tohle, takových věcí je ve firmě tuny a nebudu to tu vypisovat, očividně to každý vidí černobíle.